Widal.plOgólneNastolatka została brutalnie zamordowana. Okoliczności jej śmierci są straszne

Nastolatka została brutalnie zamordowana. Okoliczności jej śmierci są straszne

Nastolatka została brutalnie napadnięta przez trzech mężczyzn. Atakujący chcieli ją ograbić, ale ona bohatersko przeciwstawiała się. Została ukarana przez sprawców za stawianie oporu, zbulwersowało to opinię publiczną.

Dziewczyna z Wirginii mieszkała w największym mieście USA – Nowym Jorku, od niedawna i nic nie wskazywało, że coś złego może jej się stać. Nastolatka postanowiła się wybrać na spacer do parku w pobliżu jej kampusu. Została zaatakowana przez trzech oprawców, którzy postanowili ją okraść. Nastolatka postanowiła się bronić, ale to był z jej strony błąd. Napastnicy nie mieli dla niej żadnej litości.

Nastolatka brutalnie zaatakowana w parku

18-letnia Tessa Majors rozpoczęła w tym roku studia na Barnard College w Nowym Jorku. Nastolatka pochodziła z Wirginii i to był dopiero jej pierwszy rok w koledżu. Wybrała go, ponieważ jest powiązany z prestiżowym Uniwersytetem Columbia. Wcześniej nie miała okazji mieszkać w tak dużym mieście i nie zdawała sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie czekają na młode kobiety w takim miejscu.

Nastolatka wybrała się na spacer po pobliskim parku i nic nie zapowiadało, że coś może jej się stać. Według relacji detektywa Vincenta Signorettiego, napastnicy początkowo mieli inną ofiarę na oku.

Początkowo szli za jakimś mężczyzną z zamiarem okradzenia go, jednak postanowili tego nie robić

– relacjonuje policjant. Pech chciał, że następna napatoczyła się im Tessa Majors. Trzech przestępców zaatakowało ją bez ostrzeżenia.

Bohaterska obrona nic nie dała, a pogorszyła sprawę

Dziewczyna nie chciała dać się okraść. Dwóch napastników złapało ją za ręce, natomiast trzeci przeszukiwał jej kieszenie. Tessa nie chciała im pozwolić się okraść i mocno się wierciła. Zdenerwowało to jednego z nich, dlatego mężczyzna postanowił ukarać Tessę za jej przeszkadzanie w rabunku i dźgnął ją kilkukrotnie nożem. Nastolatka zdołała się jeszcze przeczołgać parę metrów, po czym zmarła.

Sprawa wywołała duże poruszenie w Stanach Zjednoczonych, ponieważ dwóch złapanych sprawców jest nieletnich, mają zaledwie 13 i 14 lat. Trzeci, na ten moment nieuchwytny napastnik, był prawdopodobnie właśnie tym, który zadźgał bezbronną dziewczynę. Trwają jego poszukiwania.