Widal.plSpołeczeństwoNajwiększe kina nie wznowią działalności 12 lutego. Co na to rząd?

Największe kina nie wznowią działalności 12 lutego. Co na to rząd?

Największe kina nie wznowią działalności 12 lutego. Kino maniacy spragnieni oglądania filmów na dużym ekranie musza jeszcze poczekać. Mimo zgody rządu i poluzowania obostrzeń kina wciąż pozostaną zamknięte.

Rząd postanowił luzować obostrzenia jednak nie wziął pod uwagę kilku ważnych aspektów. Co będzie teraz?

Największe kina nie wznowią działalności 12 lutego

Rząd wyraził zgodę aby placówki kulturalne wznowiły swoją działalność po okresie długotrwałego zamknięcia. Możemy już udać się do muzeum czy galerii sztuki. Od 12 lutego kina, teatry filharmonie oraz opery także miały wznowić swoją działalność.

Ponowne otwarcie ma oczywiście się odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego. Widownia może być zajęta w maks. 50% , zakazano również sprzedaży przekąsek. Dodatkowo widzowie muszą mieć zasłonięte usta i nos w trakcie występów/wyświetlania filmu.

Natomiast mimo zgody nie wszyscy zdecydują się na ponowne otwarcie 12 lutego. Jak tłumaczy Natalia Kaleta-Nguyen kina potrzebują zdecydowanie więcej czasu, aby wrócić do normalnego funkcjonowania:

Kino, w przeciwieństwie do innych branż, nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia. Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji.

Cinema City, Multikino czy Helios poinformowały o tym, że narazie pozostaną zamknięte poinformowały za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Co z resztą gospodarki?

Niespełna tydzień temu odbyła się konferencja, na której poinformowano o poluzowaniu obostrzeń i odmrażaniu gospodarki. Było to możliwe ze względu na to, że wskaźnik zachorowań znacznie się obniżył, jednak to nie koniec walki z pandemią.

Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki:

Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji.

Poluzowano między innymi:

  • działalność strefy kulturowej (teatry, opery czy kina)
  • branży turystycznej w postaci hoteli oraz pensjonatów- mogą one przyjmować do 50 proc. gości, jednak wszystko w ścisłym reżimie sanitarnym.
  • podobne zasady tyczą się miejsc do uprawiania sportów oraz basenów. Są one częściowo otwarte i muszą przestrzegać wszelkich zasad wyznaczonych przez sanepid.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Sławny Duńczyk poćwiartował kobietę. Teraz próbował uciec z więzienia

Sławny Duńczyk poćwiartował kobietę. Jednak teraz morderca szwedzkiej dziennikarki próbował uciec z więzienia. Peter Madsen, duński konstruktor łodzi podwodnych, został skazany na dożywocie za zamordowanie Kim Wall.

Zbigniew Stonoga ostro o odszkodowaniu dla Komendy: Odebrano mu…

Zbigniew Stonoga o odszkodowaniu dla Komendy. Jak ma w zwyczaju, Stonoga skomentował na Facebooku zasądzone odszkodowanie dla niesłusznie skazanego Tomasza Komendy.

Polacy uwielbiają suplementy! Jakie stosują najczęściej?

Polacy uwielbiają suplementy! Korzysta z nich ponad 64% społeczeństwa. Niedobory witamin i minerałów powoli stają się naszą codziennością.