Widal.plSpołeczeństwoNajgorętszy dzień roku. Termometry pokazały 35 stopni!

Najgorętszy dzień roku. Termometry pokazały 35 stopni!

Najgorętszy dzień w roku. Dzisiaj został pobity rekord jeśli chodzi o wysokość temperatury w tym roku. Doczekaliśmy się egipskich upałów, jednak w tym czasie, warto pamiętać o bezpieczeństwie dzieci oraz osób starszych.

Dzisiaj w Słubicach o godz. 16.00 temperatura wyniosła aż 35 stopni Celsjusza. Jest to najwyższa zamontowana temperatura w tym roku. Mimo, że rekord padł w Słubicach to sobota w całym kraju była wyjątkowo upalna.

Najgorętszy dzień w roku!

Najgorętszy dzień roku. Dzisiaj w województwie lubuskim oraz w zachodniopomorskim odnotowano wysokie temperatury również w innych miejscowościach. W Trzcińsko Zdrój 34,3 st. C., Gorzów 33,5 st. C, Świnoujście 31,4 st. C. Rekord pobiły jednak wspomniane Słubice. Tam termometry wskazały 35 stopnie Celsjusza.

Doczekaliśmy się prawdziwego upału. Warto jednak pamiętać aby w dni, kiedy temperatura jest tak wysoka dbać o siebie. Wyjścia z domu, spacery na otwartej przestrzeni warto zaniechać bądź zaplanować na godziny poranne lub wieczorne.

Warto także pamiętać, że zbyt intensywne opalanie, jest szkodliwe dla naszej skóry. Może ono powodować raka skóry, zaćmę, obniżenie odporności biologicznej. Pamiętajmy o ochornie przeciwsłonecznej. IMGW wydało ostrzeżenie wraz ze szczegółowymi informacjami.

Tatry oblężone przez turystów

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy:

Słoneczna pogoda przyciągnęła w Tatry tłumy turystów. Przed popularnymi szczytami tworzą się kolejki oczekujących. Na parkingach przed szlakiem w kierunku Morskiego Oka w sobotę brakuje wolnych miejsc, a na drodze dojazdowej tworzą się utrudnienia.

Szczególnie długo trzeba czekać przy łańcuchach ubezpieczających szlaki pod kopułą szczytową Giewontu, na szlaku na Rysy, w rejonie Orlej Perci, Zawratu czy Szpiglasowej Przełęczy. Wybierając te trasy trzeba wziąć pod uwagę, że czas wycieczki będzie znacznie wydłużony.

Na najbliższe dni w Tatrach zapowiadane są popołudniowe burze. Jak wiadomo w czasie burzy przebywanie na szlakach czy granicach wyposażonych w łańcuchy a także w pobliżu zbiorników wodnych jest bardzo niebezpieczne.

Władze TPN przypominają także o przestrzeganiu zasad sanitarnych związanych z koronawirusem. Turyści powinni zachować odstęp 1,5 m od innych.

Najbliższa noc oraz początek tygodnia ma być również bardzo ciepły. Jutro ponownie możemy spodziewać się bardzo wysokiej temperatury. Prognozowane są także przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

Zobacz także na WIDAL.pl

Katastrofa lotnicza w Indiach! Samolot złamał się na pół?

Katastrofa lotnicza w Indiach! Dokładnie w mieście Kalikat w stanie Karela w Indiach doszło do makabrycznej tragedii. Na pasie startowym na lotnisku doszło do dramatycznych scen! Samolot złamał się na pół! Są ofiary śmiertelne!

Nagi facet gonił dziki na plaży. Co tam się działo?

Nagi facet gonił dziki na plaży. Do niecodziennych wydarzeń doszło na terenie kąpieliska nad jeziorem Teufelssee. Kompletnie goły mężczyzna ruszył w pościg za zwierzętami, które ukradły mu laptopa.

Bydgoszcz: Pobił ekspedientkę bo zwróciła mu uwagę za brak maseczki?

Wczoraj pewien mężczyzna pobił ekspedientkę, bo ta zwróciła mu uwagę na brak maseczki zakrywającej usta i nos. Ten w przypływie złości pięściami wyładował na niej swoja agresję.