Widal.plSpołeczeństwoNadciąga fala upałów. Szczególnie zagrożone 9 województw

Nadciąga fala upałów. Szczególnie zagrożone 9 województw

Nadciąga fala upałów. Szczególnie gorąco ma być w 9 województwach. Czy koniec wakacji wynagrodzi nam niezbyt udany początek roku?

W najbliższych dniach możemy spodziewać się, że termometry przekroczą 30°C. Od piątku do soboty objęte zagrożeniem I i II stopnia jest większa część kraju. Wraz ze wzrostem temperatury w niedzielę możemy spodziewać się gwałtownych burz oraz nagłego spadku temperatury.

Nadciąga fala upałów oraz gwałtowne burze

Nadciąga fala upałów oraz gwałtowne burze. Wysoka temperatura to jedna z najlepszych rzeczy, która może nas spotkać pod koniec tegorocznych wakacji. Jednakże temperatura przekraczająca 30°C może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia oraz życia. Szczególnie uważać powinny dzieci oraz osoby starsze.

Warto wiedzieć, że ostrzeżenie przed upałami oznacza,że temperatura powietrza na wysokości 2 m nad poziomem gruntu przekracza 30°C.

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków na portalu IMGW, w piątek 21 sierpnia termometry w niektórych miejscach w Polsce mają pokazać aż 34°C. Tak wysoka temperatura ma być w większości kraju. Natomiast tereny południowo-wschodnie będą mieli niemalże bezchmurne niebo!

W sobotę termometry mogą pokazywać do aż 32°C, jednak pogoda może okazać się dużo bardziej gwałtowna. Możemy spodziewać się gwałtownych burz, silnego wiatru, którego prędkość może dochodzić do 90 km/h. Natomiast w niedzielę burz mogą spodziewać się mieszkańcy wschodniej części kraju.

9 województw szczególnie zagrożonych

IMGW wydaje ostrzeżenia w trzystopniowej skali. Ostrzeżenie I stopnia w oznacza, że temperatura maksymalna jest w przedziale 30-34 stopnie i występuje przez minimum dwa dni. Lub gdy przez przynajmniej jeden dzień temperatura maksymalna wynosi minimum 35 stopni.

Ostrzeżenie II stopnia to takie, gdzie temperatura maksymalna wynosi co najmniej 30, jednak nie przekracza 34 stopni i występuje przez co najmniej dwa dni.

Ostrzeżenie I stopnia dotyczy części Śląska i Małopolski. Natomiast ostrzeżenie II stopnia IMGW dotyczy województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, opolskiego,dolnośląskiego

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa szczególnie uczula aby w tym okresie, pić dużo niegazowanej wody, pamiętać o nakryciu głowy i lekkiej przewiewnej odzieży a także aby ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z wysokim filtrem UV. Gdy nie m takiej potrzeby zaleca się zostać w domu oraz zamknąć i zasłonić okna.

Zobacz także na Widal.pl

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa?

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa! Klienci klubu przyszli do tego miejsca aby spędzić czas i pooglądać roznegliżowane, zgrabne dziewczyny. Jednak ta noc skończyła się zupełnie nieprzewidywalnie.

Małgorzata Trzaskowska przerażona powrotem dzieci do szkoły. Dlaczego?

Małgorzata Trzaskowska jest przerażona powrotem dzieci do szkoły. Początek roku szkolnego zawsze jest stresujący zarówno dla dzieci jak i rodziców. W tym roku sytuacji nie ułatwia pandemia koronawirusa.

WHO: młodzi rozprzestrzeniają koronawirusa?

WHO poinformowało, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa to właśnie młodzi ludzie najbardziej go rozprzestrzeniają. We wtorek miała miejsce wirtualna konferencja prasowa. Podczas niej szef WHO w regionie Zachodniego Pacyfiku- Takeshi Kasai wyraził taką właśnie opinię.