Widal.plSpołeczeństwoMorderca z Antify został zastrzelony podczas zatrzymania. Zabił za popieranie Trumpa?

Morderca z Antify został zastrzelony podczas zatrzymania. Zabił za popieranie Trumpa?

Morderca z Antify, który podszedł do nieuzbrojonego mężczyzny i po prostu go zastrzelił z powodu rzekomego popierania Donalda Trumpa, nie zyje. Jego śmierć miała miejsce podczas zatrzymania.

Michael Reinoehl, sympatyk ruchu Black Lives Matter – został zastrzelony podczas wymiany ognia przy próbie aresztowania go za morderstwo z zimną krwią.

Morderca z Antify ukrywał się

Morderca z Antify przez parę dni ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości. 48-latek został postrzelony przez funkcjonariuszy z kierowanej przez FBI, federalną komórkę ds.zbiegów. Agenci zastali go w Lacey w stanie Waszyngton, na południowy zachód od Seattle.

Porucznik Ray Brady z biura szeryfa hrabstwa Thurston powiedział w wywiadzie, że poszukiwany przez organy ścigania wyszedł z mieszkania i wsiadł do pojazdu.

„Kiedy próbowali go zatrzymać, doszło do strzałów” – relacjonuje porucznik Brady. Czterech funkcjonariuszy organów ścigania strzelało z broni. Porucznik Brady powiedział, że mundurowi na miejscu zdarzenia twierdzili, że podejrzany był uzbrojony. Śledczy nie potwierdzili tego od wczesnego piątku rano.

Był poszukiwany od kilku dni

Nakaz aresztowania został wydany przez policję w Portland wcześniej w czwartek. Vice News opublikował wywiad z panem Reinoehlem, w którym przyznał się do strzelaniny 29 sierpnia, mówiąc: „Nie miałem wyboru”.

Policja w Portland prowadziła śledztwo w sprawie zabójstwa Aarona J. Danielsona, jednego ze zwolenników prezydenta Trumpa, który przybył do centrum Portland i starł się z osobami naruszającymi porządek.

Reinoehl był w ostatnich tygodniach nieustannie obecny na demonstracjach w mieście, pomagając protestującym w zapewnieniu bezpieczeństwa i sugerując w mediach społecznościowych, że walka przeradza się w wojnę, w której „będą ofiary”. Jak widać, jedną z nich sam zabił.

Zobacz także:

Margot jako Matka Boska! O co chodzi?

Margot jako Matka Boska spowodowała ogromne kontrowersje. W internecie zawrzało po tym jak znana aktywistka została pokazana na jednym z przerobionych zdjęć.

Zakaz lotów do Polski. Które kraje są na liście?

Zakaz lotów do Polski. W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów. Dotyczy ono najnowszej wersji zakazów lotów do aż 44 krajów.

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Jakiej płci będzie dziecko?

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Tegoroczny kandydat na prezydenta pochwalił się radosną nowiną. Wraz z żoną Kariną spodziewają się swojego pierwszego dziecka.