Widal.plSzczepionka na koronawirusaModerna zaczyna testować szczepionkę na dzieciach!

Moderna zaczyna testować szczepionkę na dzieciach!

Firma Moderna produkująca szczepionkę przeciw koronawirusowi poinformowała, że rozpoczyna testy swojej szczepionki mRNA na grupie wiekowej od 6 miesięcy do 11 lat. W razie gdyby nastąpiła konieczność szczepionka dla najmłodszych była już gotowa do użycia.

Z informacji podanych przez New York Times wynika, że dzieci poddane testom otrzymają dwie dawki szczepionki w odstępie 28 dni. W testach, które będą podzielone na dwa etapy, wezmą udział zdrowe dzieci z USA i Kanady.

W pierwszej fazie firma będzie sprawdzać, jak oni reagują na różne dawki szczepionki. Dzieci starsze niż 2 lata mogą otrzymać 50 albo 100 mikrogramów szczepionki w każdej dawce. Natomiast dzieci młodsze 25, 50 albo 100 mikrogramów. Pierwsze dzieci zaszczepione w grupie dostaną najniższą dawkę, żeby można było obserwować reakcję organizmów zanim kolejne dostaną wyższą dawkę.

Następne etapy testowania szczepionki Moderna

Po zakończeniu pierwszego etapu testowania, wybrane dzieci dostaną drugą dawkę szczepionki albo placebo. Następnie uczestnicy będą monitorowani przez cały rok, żeby śledzić ewentualne skutki uboczne, poziom przeciwciał i przypadki zarażenia koronawirusem. Bazując na poziomie przeciwciał i współczynnika zapadalności między zaszczepioną grupą i grupą placebo, Moderna przekalkuluje skuteczność szczepienia u dzieci.

Firma chce być gotowa na rozwój pandemii

Moderna informuje, że w badaniach weźmie udział około 6750 dzieci. Obecnie koncern prowadzi już test w grupie 3000 osób w grupie wiekowej od 12 do 17 lat. Testy te odbywają się na takiej samej zasadzie na jakiej będą testy dzieci.

Reasumując, firma Moderna chce być przygotowana na sytuację, w której pandemia rozwinie się na tyle, że konieczne będzie też szczepienie małych dzieci.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Internet zmienia świat! Grupa z Reddit adoptuje goryle!

Inwestorzy z grupy WallStreetBets (WSB) udzielający się na portalu Reddit adoptowali w ciągu kilku dni około 3500 goryli wpłacając pieniądze na ich utrzymanie. To użytkownicy tego forum są odpowiedzialni między innymi za giełdowe wzrosty i spadki  przy okazji notowań spółki GameStop. W efekcie ich działań wielkie spółki zaczęły tracić miliardy dolarów, a mali inwestorzy zarabiać miliony.

Dramatyczny apel ‘PIASKA’! Ledwo mówiąc przestrzega przed koronawirusem!

Znany piosenkarz Andrzej Piaseczny ma koronawirusa. Piaseczny o tym, że choruje na Covid-19 poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Artysta trafił do szpitala i tym samym musiał odwołać zaplanowane wcześniej koncerty. Wszystko działo się jeszcze przed ogłoszeniem zaostrzenia obostrzeń.

Masakra w Atlancie! Mężczyzna zabił osiem kobiet!

21 letni mieszkaniec Atlanty Robert Aaron Long jest podejrzany o zastrzelenie ośmiu osób w  trzech różnych salonach masażu. Zabił głównie kobiety pochodzenia azjatyckiego. Policja pojmała już podejrzanego mężczyznę. Policjanci dodali, że strzelaniny miały miejsce w ciągu godziny w różnych trzech miejscach.