Widal.plŚwiatMinneapolis zlikwiduje policję. Wszystko przez śmierć George’a Floyda

Minneapolis zlikwiduje policję. Wszystko przez śmierć George’a Floyda

Minneapolis postanowiło zlikwidować miejską policję. Jest to pokłosie śmierci przestępcy George’a Floyda, który zmarł podczas zatrzymania przez funkcjonariusza. Większość Rady Miasta Minneapolis zobowiązała się do likwidacji tej służby. W jej miejsce ma powstać nowy system bezpieczeństwa publicznego.

Po śmierci Floyda w USA zaczęły się dantejskie sceny. Zorganizowano wiele protestów, które często kończyły się zamieszkami.

Minneapolis zlikwiduje policję

Dziewięciu z 12 członków Rady Miejskiej Minneapolis zagłosowało za likwidacją miejskiego wydziału policji. Stwierdzili, że obecny system policyjny w mieście nie może zostać zreformowany. Podpisanie zobowiązania o zlikwidowaniu policji w mieście w jej obecnym kształcie nastąpiło w obecności aktywistów, demonstrujących po śmierci George’a Floyda.

Widać, że radni ugięli się pod pręgierzem protestujących. Do tej pory policja w tym mieście nie była oceniana źle. Poprawność polityczna prowadzi do wielu kuriozalnych sytuacji.

Jak doszło do protestów?

George Floyd został uduszony przez policjantów podczas interwencji. Jednak jedyną winą 46-letniego afroamerykanina było zapłacenie w sklepie czekiem opiewającym na 20 dolarów. Sprzedawcy wydał się on podejrzany i zgłosił na policję próbę użycia fałszywego czeku.

Funkcjonariusz Derek Chauvin klęknął na szyi Afroamerykanina i go dusił. Mężczyzna prosił, aby go uwolnić. Informował, że nie może oddychać. Mimo interwencji przechodniów policjant nie posłuchał. George Floyd zmarł. Po śmierci czarnoskórego mężczyzny w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się protesty pod hasłem “nie mogę oddychać”. W wielu miastach doszło do zamieszek, które wymknęły się spod kontroli.

Zobacz także:

500 złotych na wakacje dla dzieci! Nowy pomysł Andrzeja Dudy!

500 złotych na wakacje dla dzieci. Taki jest najnowszy pomysł Andrzeja Dudy. Aktualny Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który ubiega się o drugą kadencję podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli zapowiedział nową pomoc dla polskich rodzin.

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.

Opłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce

To, że opłaca się być lekarzem jest prawdą znaną od wieków. Jest to zawód prestiżowy, polegający na społecznym zaufaniu, ale także często intratny. Którzy specjaliści lekarscy w Polsce zarabiają najwięcej za pracę w swoim fachu?