Widal.plKoronawirusTragiczny bilans dzisiejszego dnia. Zmarło kolejnych 30 osób, łącznie ponad 150

Tragiczny bilans dzisiejszego dnia. Zmarło kolejnych 30 osób, łącznie ponad 150

Ministerstwo Zdrowia wydało najnowszy raport na temat ilości nowych zakażonych i kolejnych ofiar śmiertelnych. Poranny komunikat mówił o 152 zakażeniach oraz 7 zgonach. Najgorsze wieści nadeszły jednak w wieczornym komunikacie.

Liczba śmierci gwałtownie wzrosła. Jest to do tej pory najtragiczniejszy dzień od początku pandemii. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dziś 30 osób.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport po godzinie 18:30. Zawiera on również dane z województwa mazowieckiego, które najmocniej cierpi z powodu epidemii koronawirusa. Łącznie ofiar śmiertelnych do tej pory odnotowano 159, natomiast potwierdzono 5205 przypadków zakażeń.

Mamy 205 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. pomorskiego. Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Tak tragicznych wieści nie mieliśmy jeszcze od początku epidemii.

Ministerstwo Zdrowia wcześniej informowało o 7 zgonach

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia mówił o 152 nowych przypadkach zachorowań oraz 7 ofiarach śmiertelnych.

Mamy 152 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).