Widal.plKoronawirusJuż ponad 4500 tysięcy przypadków zakażeń w Polsce, 4 nowe ofiary śmiertelne

Już ponad 4500 tysięcy przypadków zakażeń w Polsce, 4 nowe ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach i ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Jest ich więcej niż w poprzednim dniu, ale mniej niż w niedzielę.

Według Ministerstwa Zdrowia doszło 119 nowych przypadków zakażeń oraz 4 nowe ofiary śmiertelne. Na ten moment stwierdzonych przypadków jest 4532 oraz 111 ofiar śmiertelnych.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport

Resort zdrowia standardowo, dwa razy dziennie publikuje komunikaty na temat liczby nowych zakażeń oraz zgonów. Najwięcej nowych chorych doszło w województwie śląskim, które jest jednym z najbardziej dotkniętych w Polsce.

Mamy 119 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. pomorskiego.Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4532/111 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wczorajszy poranny raport był identyczny w ilości zgonów, ale zakażeń jest o 20 więcej.

Wczorajszy dzień może napawać optymizmem

Co prawda w dniu wczorajszym liczba ofiar przekroczyła już setkę, ale ilość zakażeń była mniejsza w porównaniu do niedzieli. To właśnie 5 kwietnia doszło najwięcej nowych chorych oraz umarła największa liczba osób.

Wciąż w Polsce obowiązuje wiele obostrzeń, które mają na celu powstrzymanie epidemii wirusa COVID-19 w Polsce. Obywatele naszego kraju nie mogą choćby wejść do lasu, parku czy na plażę. Ponadto zamknięte są wszystkie galerie handlowe, kluby sportowe, bary, restauracje i inne miejsca, w których Polacy spędzali wolny czas. Nadal nie wiadomo kiedy skończy się to zamknięcie.