Widal.plOgólneMinisterstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, dwóch ofiarach śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, dwóch ofiarach śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia chwilę przed godziną 9 poinformowało o kolejnych oficjalnych ofiarach śmiertelnych zarażonych koronawirusem. Na ten moment ich liczba to 12 osób. Wciąż jednak dużo zagadkowych śmierci jest ignorowanych. Prawdziwa liczba śmierci musi być dużo wyższa.

Kolejne potwierdzone zgony stwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia to 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. Ministerstwo nie informuje na co chorowały ofiary.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zarażonych osobach

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia się koronawirusem.

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.
Onet poinformował, że przypadki z woj. zachodniopomorskiego to trzy nastolatki. To najprawdopodobniej uczennice koszalińskiej szkoły, które 15 marca wróciły z kilkutygodniowych praktyk w hiszpańskiej Maladze. Już wcześniej koronawirusa potwierdzono u innego ucznia, który był na tym wyjeździe. 19-latek przebywa w szpitalu. Stan młodych kobiet jest dobry, zostały poddane kwarantannie zaraz po przyjeździe.

Rośnie niezadowolenie internautów

Tymczasem internauci są coraz bardziej niezadowoleni sposobem jakim Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych ofiarach i zarażonych. Ich zdaniem takich osób jest więcej, ale MZ celowo tę liczbę pomniejsza. Przykładem takich sytuacji są śmierci osób zarażonych koronawirusem, których nie wliczono do oficjalnej liczby ofiar z nieznanych powodów. Najczęściej mowa jest o “chorobach towarzyszących” lub “współistniejących”.

Te określenia właśnie wzbudzając duże emocje wśród komentujących, ponieważ są to pojęcia bardzo szerokie. Takimi chorobami można nazwać lekkie nadciśnienie, jak i nowotwór. Nie dziwi więc reakcja obywateli na niepełne informacje.

Wszyscy specjaliści potwierdzają, że najlepszym sposobem na powstrzymanie epidemii w Polsce jest siedzenie w domu. Obecnie wprowadzono wiele obostrzeń dla Polaków, którzy nie mogą od tej pory gromadzić się w liczbie większej niż 2 osoby. Wyjątkiem jest rodzina. Ponadto wychodzić z domu można jedynie w określonych okolicznościach: do pracy, do sklepu spożywczego lub do lekarza. Na razie takie przepisy będą obowiązywać do Wielkanocy. Jak długo będą trwać od tego ile potrwa zaraza.