Widal.plKoronawirusMinisterstwo Zdrowia kasuje testy na koronawirusa! Aż 230 tysięcy uznano za nieodbyte!

Ministerstwo Zdrowia kasuje testy na koronawirusa! Aż 230 tysięcy uznano za nieodbyte!

Ministerstwo Zdrowia kasuje testy na koronawirusa! Chodzi o liczbę przeprowadzonych testów na obecność śmiercionośnego wirusa SARS-CoV-2. Chodzi o ogromną liczbę aż 230 tysięcy badań!

Okazuje się, że resort zdrowia musiał odjąć aż 230 tysięcy testów z ogólnej puli przeprowadzonych badań na obecność koronawirusa. Wszystko przez… błąd laboratorium!

Ministerstwo Zdrowia kasuje testy na koronawirusa! Aż 230 tysięcy uznano za nieodbyte!

Chodzi o Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, która błędnie raportowała ilość przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa. WSSE w Kielcach w codziennych raportach wysyłało sumę wszystkich testów od początku epidemii, zamiast dziennej liczby wykonanych analiz.

Liczba odjętych badań na obecność SARS-CoV-2 jest oszałamiająca. 230 tysięcy to bowiem około 10% testów w skali całego kraju. Testy odjęto z ogłoszonej w piątek liczny 2,4 miliona testów, jakie zostały wykonane w Polsce.

Obecnie przeprowadzonych testów pod kątem koronawirusa wynosi dwa miliony sto dwa tysiące siedemset osiemdziesiąt.

Okazuje się, że błąd WSSE w Kielcach powtarzany był od miesięcy.

Koronawirus w Polsce

Dzisiejszy raport z 8 sierpnia odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 843 nowych przypadków i 13 zgonów.

Co także na WIDAL.PL?

Pierwsza pomoc w czasie koronawirusa. Jak należy się zachować podczas pandemii?

Pierwsza pomoc w czasie koronawirusa tak jak większość sfer naszego życia musiała zostać zrewolucjonizowana. Jak powinniśmy o nią zadbać?

Bydgoszcz: Pobił ekspedientkę bo zwróciła mu uwagę za brak maseczki?

Wczoraj pewien mężczyzna pobił ekspedientkę, bo ta zwróciła mu uwagę na brak maseczki zakrywającej usta i nos. Ten w przypływie złości pięściami wyładował na niej swoja agresję.

Katastrofa lotnicza w Indiach! Samolot złamał się na pół?

Katastrofa lotnicza w Indiach! Dokładnie w mieście Kalikat w stanie Karela w Indiach doszło do makabrycznej tragedii. Na pasie startowym na lotnisku doszło do dramatycznych scen! Samolot złamał się na pół! Są ofiary śmiertelne!

Nagi facet gonił dziki na plaży. Co tam się działo?

Nagi facet gonił dziki na plaży. Do niecodziennych wydarzeń doszło na terenie kąpieliska nad jeziorem Teufelssee. Kompletnie goły mężczyzna ruszył w pościg za zwierzętami, które ukradły mu laptopa.