Widal.plKoronawirusMinister Ardanowski wysyła nauczycieli na zbiory owoców

Minister Ardanowski wysyła nauczycieli na zbiory owoców

Minister Ardanowski był gościem w RMF FM i podzielił się swoimi “głębokimi” przemyśleniami ze słuchaczami. Tematem rozmowy była oczywiście walka ze skutkami pandemii wśród rolników. Poruszono również sytuację nauczycieli, wtedy minister zaskoczył wszystkich.

Chodzi o słowa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na temat bezpłatnych badań przesiewowych na temat koronawirusa dla osób zbierających owoce. Prowadzący zapytał dlaczego nauczyciele nie mogą liczyć na takie same warunki.

Minister Ardanowski zaskoczył swoimi słowami

Minister Ardanowski po tym pytaniu postanowił udzielić zaskakującej odpowiedzi. Jego zdaniem nauczyciele i uczniowie powinni iść na zbiory owoców, wspomóc rolników.

Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników. Jestem przekonany, że pracownicy sezonowi przyjeżdżają również po to, by nauczyciele mieli co zjeść

– niespodziewanie wypalił minister Ardanowski. Ponadto zapowiadał, że Polska zapłaci za testy na COVID-19 dla pracowników sezonowych, powiedział, że tym celu pojawią się mobilne punkty pobrań wymazów do testów na koronawirusa.

ZNP domaga się przeprosin

Na te słowa błyskawicznie zareagował Związek Nauczycielstwa Polskiego, który wystosował oświadczenie.

Jesteśmy oburzeni skandaliczną wypowiedzią ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który w rozmowie z RMF FM wysłał nauczycieli na truskawki i do pracy na roli.

Doceniamy ciężką pracę rolników i osób pracujących sezonowo w rolnictwie, ale od urzędnika państwowego domagamy się elementarnego poszanowania zawodu nauczyciela.

Takie pogardliwe wypowiedzi pod adresem nauczycieli podważają prestiż zawodu nauczyciela i obniżają rolę pedagogów w całym procesie kształcenia. Szkoda, że tej podstawowej wiedzy nie posiada osoba będąca ministrem w rządzie RP.

Oczekujemy, że minister Ardanowski przeprosi nauczycieli za swoje słowa.

Słowa ministra zostały też skomentowane przez nauczycieli.

Nie oczekuję jako nauczyciel przeprosin od pana ministra (celowo z małej litery). Nic nie odwróci tych słów. Nic zwróci szacunku do zawodu i osób wykonujących ten zawód.

– napisała jedna z nich.

https://www.facebook.com/znpedupl/posts/3202829796429006

Zobacz także:

Elżbieta Witek apeluje do Grodzkiego

Marszałek sejmu wystosowała apel do marszałka senatu. Chodzi o wybory prezydenckie.

Bliźnięta karmione przez mamę zrobiły coś niesamowitego!

Tak i to już widać w statystykach. Polacy mają coraz więcej długów, a liderzy mają wielomilionowe zadłużenia!

Córka Anny Przybylskiej napisała do niej

Słowa Oliwii Bieniuk wywołały poruszenie. Piękne świadectwo miłości córki do matki.