Widal.plSpołeczeństwoMatura 2020: Dzisiaj ruszają egzaminy, na początek język polski

Matura 2020: Dzisiaj ruszają egzaminy, na początek język polski

Matura 2020 rozpocznie się tradycyjnie od języka polskiego. W normalnych warunkach egzaminy zaczynają się po weekendzie majowym- 4 maja. Maturzyści rozpoczęli o godzinie 9 test z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Podczas egzaminów trzeba będzie przestrzegać wytycznych sanitarnych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

O terminie matur zadecydował minister Piontkowski

Minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski zadecydował o terminie matur. Jego decyzją egzaminy dojrzałości rozpoczynają się od dzisiaj, a egzaminy ósmoklasisty 16 czerwca.

Matury mają się rozpocząć 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potem w kolejnych dniach będą egzaminy z kolejnych przedmiotów, do końcówki czerwca – tłumaczył Piontkowski. – W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, nie będzie części ustnej egzaminów. Matury będą tylko pisemne.

– powiedział minister 19 maja. Matury ustne zostaną przeprowadzone tylko dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Jak podała CKE, przeprowadzonych będzie tylko 327 egzaminów ustnych.

Matura 2020: nie będzie obowiązku maseczek

Do egzaminu mogą przystąpić tylko osoby zdrowe, nieobjęte kwarantanną. Przed wejściem do szkół i w salach egzaminacyjnych będą dostępne środki do dezynfekcji rąk. W czasie pisania egzaminu maseczka nie będzie konieczna, ale trzeba ją założyć przed wejściem do sali i wychodząc z niej.

Zobacz także:

500 złotych na wakacje dla dzieci! Nowy pomysł Andrzeja Dudy!

Powod500 złotych na wakacje dla dzieci. Taki jest najnowszy pomysł Andrzeja Dudy. Aktualny Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który ubiega się o drugą kadencję podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli zapowiedział nową pomoc dla polskich rodzin.

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.

Opłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce

To, że opłaca się być lekarzem jest prawdą znaną od wieków. Jest to zawód prestiżowy, polegający na społecznym zaufaniu, ale także często intratny. Którzy specjaliści lekarscy w Polsce zarabiają najwięcej za pracę w swoim fachu?