Widal.plMateusz MorawieckiMateusz Morawiecki zdymisjonował Janusza Kowalskiego. Polityk nie jest już ministrem!

Mateusz Morawiecki zdymisjonował Janusza Kowalskiego. Polityk nie jest już ministrem!

Mateusz Morawiecki zdymisjonował Janusza Kowalskiego. Polityk z ramienia Solidarnej Polski, która jest częścią koalicji rządzącej nie będzie już piastował urzędu wiceministra.

Janusz Kowalski to kontrowersyjny polityk koalicji rządzącej. Poseł zatem przestaje być wiceministrem aktywów państwowych.

O dymisji Janusza Kowalskiego na antenie radia RMF FM poinformował minister w tym resorcie – Jacek Sasin.

Mateusz Morawiecki zdymisjonował Janusza Kowalskiego. Polityk nie jest już ministrem!

“Na moim biurku leży w tej chwili już podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego dymisja ministra Kowalskiego, także jeszcze dzisiaj pan minister otrzyma tę dymisje. Misja ministra Kowalskiego w resorcie aktywów państwowych dobiega końca.” – przyznał Jacek Sasin.

Janusz Kowalski był jednym z największych krytyków rządu w sprawie negocjacji budżetu unijnego i funduszu odbudowy po walce z koronawirusem. Poseł często krytykował Mateusza Morawieckiego za nieumiejętne negocjacje z Unią Europejską, które mogły dać Polsce jeszcze większe środki na walkę z pandemią.

Kowalski jest także koronasceptykiem. Sam zapowiedział, że nie zaszczepi się przeciwko COVID-19. O dymisji polityka Solidarnej Polski mówiło się już od grudnia 2020 roku. Teraz czara goryczy w jego stosunku się przelała i premier Mateusz Morawiecki podziękował mu za współpracę.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Marcin Najman zaproszony do TVN! Wystąpi w popularnym talk show!

Internetowa legenda sportów walki Marcin Najman zaproszony do TVN! “El Testosteron” mimo licznych kpin w internecie, ciągle wzbudza w społeczeństwie skrajne emocje. Na pewno jednak Marcin Najman jest gwarantem ogromnych zasięgów.

Orędzie marszałka Grodzkiego tuż po Strajku Mediów. Emisja wystąpienia miała miejsce w TVP

Orędzie marszałka Grodzkiego tuż po Strajku Mediów. Po jego wystąpieniu nie ma już wątpliwości, że opozycja sprzeciwia się nałożeniu dodatkowych podatków na serwisy informacyjne.

Strajk wolnych mediów! W całym kraju trwa protest przeciw “haraczowi”, który chce wprowadzić rząd

Strajk wolnych mediów! W dniu dzisiejszym prywatne media w całym kraju ogłosiły jednodniowy strajk. Jest to sprzeciw wobec planów rządu w sprawie wprowadzenia nowego podatku od wpływów reklamowych.