Widal.plKoronawirusMateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie kolejnego lockdownu. Na co musimy być przygotowani?

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie kolejnego lockdownu. Na co musimy być przygotowani?

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie kolejnego lockdownu. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce w ostatnich dniach uległa pogorszeniu. Czy to oznacza, że już niedługo czeka nas kolejne zamknięci?

Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat możliwości wprowadzenia drugiego lockdownu a także wspomniał o planowanym końcu epidemii. Ile jeszcze potrwa walka z Covid-19?

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie kolejnego lockdownu

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie kolejnego lockdownu. W ostatnim czasie w Polsce pojawiają się prawdziwe rekordy dziennych zakażeń koronawirusem. Równocześnie Ministerstwo Zdrowia nie ukrywa zaniepokojenia faktem, że wśród ofiar śmiertelnych COVID-19 coraz częściej znajdują się ludzie młodzi, którzy nie mają żadnych chorób współistniejących.

W czwartek podczas konferencji prasowej w Brukseli premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się w sprawie kolejnego lockdownu. 

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym.

Kiedy będzie koniec pandemii?

Premier Mateusz Morawiecki powiedział także, że podczas rozmowy w gronie premierów Grupy Wyszehradzkiej każdy z krajów chce uniknąć kolejnego lockdownu.

Jak wynika z wypowiedzi premiera wiadomo już także kiedy dokładnie skończy się epidemia koronawirusa. Morawiecki wspomniał, że to już ostatnie kilka miesięcy walki z Covid-19.

My w Polsce, ale także w Republice Czeskiej, na Węgrzech zadbaliśmy o to bardzo dobrze, ale przed nami na pewno jeszcze kilka miesięcy, mam nadzieję, że ostatnich kilka miesięcy, oby bardzo krótkich, zmagania z tą pandemią.

Jak wynika z wypowiedzi premiera, rządzący są w stanie bez problemu przewidzieć, kiedy zakończy się pandemia. Narazie jednak nie dzielą siwe ta wiedza z resztą społeczeństwa.

Okazuje się także, że gdy ilość dziennych zakażeń w Polsce znów znacząco wzrośnie to rozpocznie się promowanie szczepień przeciwko koronawirusowi. Będzie tak ponieważ cały czas trwają prace nad produkcją szczepionki na koronawirusa.

Zobacz także na Widal.pl

Jan Błachowicz mistrzem UFC! Polak brutalnie znokautował rywala?

Jan Błachowicz został mistrzem UFC! Polak brutalnie znokautował Dominicka Reyesa w jednej z najważniejszych walk gali UFC 253 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Jest polski lek na koronawirusa! Zostanie podany 400 osobom. Czy jest nadzieja na koniec epidemii?

Jest polski lek na koronawirusa! Mimo, że cały czas słyszymy o rekordach zakażeń na COVID-19 wydaje się, że widzimy światełko tunelu. Jak ogłosił na konferencji prasowej dr Grzegorz Czelej “Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa” . Jednak jak to dokładnie wygląda oraz od kiedy będzie wprowadzany na rynek?

W szpitalach zaczyna brakować respiratorów! COVID-19 nas zabije?

Czy COVID-19 nas zabije? Niestety, ale koronawirus dla wielu okazuje się śmiertelną chorobą. Sytuacja ta jednak będzie się pogarszać, bowiem dla najciężej zarażonych pacjentów, wymagających pomocy respiratora, może zwyczajnie zabraknąć sprzętu.