Widal.plMateusz MorawieckiMateusz Morawiecki na kwarantannie! Miał kontakt z zakażonym

Mateusz Morawiecki na kwarantannie! Miał kontakt z zakażonym

Mateusz Morawiecki na kwarantannie – informację przekazał rzecznik rządu Piotr Muller. Okres izolacji premiera jest wynikiem potwierdzenia dzisiaj rano zarażenia u osoby, którą premier spotkał 9 października.

To kolejny czołowy polski polityk, który był zagrożony zachorowaniem na koronawirusa. Premier również przejdzie test na obecność Covid-19 w organiźmie.

Mateusz Morawiecki na kwarantannie

Mateusz Morawiecki na kwarantannie znajduje się od dzisiaj. Wszelkich informacji udzielił rzecznik prasowy rządu.

U premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby. Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych

– informuje rzecznik rządu.

Dzisiaj znów wzrosły liczby zakażonych i ofiar śmiertelnych

Dzisiejszy raport z 13 października odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi5068 nowych przypadków i 63 zgonów.

Mamy 5 068 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (898), mazowieckiego (552), śląskiego (441), podkarpackiego (391), łódzkiego (349), dolnośląskiego (342), kujawsko-pomorskiego (341), wielkopolskiego (334), pomorskiego (318), opolskiego (241), podlaskiego (183), lubuskiego (164), lubelskiego (163), zachodniopomorskiego (151), świętokrzyskiego (121), warmińsko-mazurskiego (79).

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 60 osób. Jednocześnie informujemy, że ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE we Wrocławiu zgon 76-K z dnia 11 października, odejmujemy go ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 135 278/3 101 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Testy na koronawirusa online! Jak go wykonać?

Testy na koronawirusa online. Jeżeli ktoś ma podejrzenie, że mógł się zarazić panującym obecnie wirusem to jest szybkie rozwiązanie problemu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu aby dowiedzieć się jaki jest nasz stan zdrowia.

Grypa w natarciu. Ile Polaków zachorowało na początku październiku?

Grypa w natarciu. Mimo, że w ostatnim czasie głośno jest o zakażeniach na koronawirusa to grypa także szaleje. Trudna sytuacja pandemiczna, nie za bardzo pozwala nam skupić się na czymś innym.

Donald Trump o COVID-19: Wygląda na to, że jestem odporny. Mówi prawdę?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wypowiedział się o chorobie COVID-19 i prowadzi narrację zwycięstwa nad śmiercionośnym wirusem. Aktualnie urzędujący prezydent USA przechodził chorobę COVID-19 przez kilkanaście ostatnich dni.