Widal.plSpołeczeństwoZnany dziennikarz odchodzi z Trójki po 35 latach!

Znany dziennikarz odchodzi z Trójki po 35 latach!

Marek Niedźwiecki to polski dziennikarz muzyczny, długoletni prezenter Programu III Polskiego Radia. Jest kolejnym po Annie Gacek i Wojciechu Mannie, który zdecydował się na odejście ze stacji radiowej. Jest to pokłosie nowego zarządzania tym radiem.

Bezpośredni wpływ na jego decyzję miała sytuacja związana z nową piosenką Kazika, która została zablokowana z powodu krytyki wobec Jarosława Kaczyńskiego.

Nowy Kazik zdjęty z anteny Trójki!

Dyrektor i redaktor naczelny Tomasz Kowalczewski wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o błędzie podczas liczenia głosów w piątkowej liście przebojów. Nowy kawałek Kazika oczywiście został także zdjęty z całej anteny:

Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy.

W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze.”

W tekście nowe piosenki Kazika Staszewskiego słyszymy nawiązania do wydarzeń z 10 kwietnia, kiedy to prezes Prawa i Sprawiedliwości udał się nekropolię by upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński mógł wejść na cmentarz mimo zamknięcia ich w całym kraju z powodu ryzyka zarażenia się koronawirusem.

POLECAMY: Broń atomowa w Polsce?

Zdaniem wielu obserwatorów te właśnie wersy przyczyniły się do zablokowania nowego utworu Kazika w Trójce.

Marek Niedźwiecki po tej sytuacji postanowił odejść z Trójki

Marek Niedźwiecki zareagował na te wydarzenia odejściem. Jest to już kolejny dziennikarz, który postanowił tak uczynić. Pierwszy była Anna Gacek, drugi Wojciech Mann. Byli dziennikarze tej stacji planują otworzyć swoje własne radio.

Dziennikarza szybko zaatakował jeden z wiceministrów, Janusz Kowalski. Napisał on, że cieszy się z odejścia Niedźwieckiego, ponieważ ten wcześniej współpracował z bezpieką.

W końcu. Marek Niedźwiecki, zarejestrowany jako tajny współpracownik komunistycznej bezpieki o pseudonimie „Bera” odchodzi z publicznego radia. Jego dokumenty zostały zniszczone przez bezpiekę 17 stycznia 1990 r., tuż przed rozwiązaniem SB

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.