Widal.plSpołeczeństwoMarcin Kydryński i Hirek Wrona odchodzą z Trójki. Dalszy ciąg konfliktu

Marcin Kydryński i Hirek Wrona odchodzą z Trójki. Dalszy ciąg konfliktu

Marcin Kydryński i Hirek Wrona również poinformowali, że odchodzą po kilkudziesięciu latach pracy w Programie Trzecim Polskiego Radia. Jest to efekt afery z usunięciem zestawienia piosenek, na której znalazła się nowa piosenka Kazika. Wokalista śpiewa o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętym cmentarzu powązkowskim 10 kwietnia.

POLECAMY: Położna zmarła na koronawirusa! Miała 30 lat!

Są to kolejni dziennikarze po Annie Gacek, Wojciechu Mannie czy Marku Niedźwieckim, którzy w ostatnim czasie odeszli z tej stacji radiowej. Jest konflikt na linii redakcji z prezes Polskiego Radia.

Marcin Kydryński odchodzi z Trójki

Marcin Kydryński podczas swojej audycji postanowił poinformować słuchaczy, że odchodzi z Radia po 31 latach pracy. Zaczął od wymownych słów.

Przyszedł zatem się pożegnać po prostu . Bo przecież mieliśmy nie najgorsze party, prawda? Trwało całych 31 lat. Przed nami ostatnia „Siesta”

W trakcie audycji dziennikarz już był bardziej dosadny i niejako określił z jakich powodów odchodzi.

Mamy trzy wyjścia – albo sięgniemy po pieśni protestu przeciwko tyranom… Tych tyranów i pieśni wszak nie brakuje. Możemy uderzyć w ton łzawy i puścić utwór „Ta ostatnia niedziela”. Albo, co wydaje mi się najwłaściwsze, po raz ostatni sprawimy sobie przyjemność muzyką, którą kochamy. A branie się za bary ze złoczyńcami zostawimy ludziom, którzy się na tym znają. Na przykład Kazikowi…

Nagranie z pożegnania jest dostępne już w sieci.

Hirek Wrona postanowił zrobić to samo

Hirek Wrona również poinformował, że postanowił odejść z Programu Trzeciego Polskiego Radia. Swoją decyzję ogłosił w mediach społecznościowych.

Dziś postanowiłem pożegnać się z Trójką.
Napisałem w tej sprawie do Dyrektora Programu III.
Być może spotkamy się jeszcze we wtorek i w środę.
Taki był plan. Jednak nie mam tej pewności.
Bardzo wszystkim Trójkowiczom dziękuję za wsparcie, za wiedzę, za naukę zawodu i za wszystkie dobre fluidy. Niezmiennie ciepłe słowo kieruję do moich radiowych Ojców: Jana Chojnackiego, Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego.
Dziękuję wszystkim Szanownym Słuchaczom!
Dzięki Wam mogłem się rozwijać i dla Was tak bardzo się starałem.

To jedyne oświadczenie w tej sprawie. Nie będę zabierał już głosu na temat przyczyn mojej dymisji. Proszę o uszanowanie mojej woli.

Trójka byłą dla mnie najwspanialszą przygodą mojego życia. Nie będę kalał własnego gniazda. Myśliwiecka 3/5/7 była
i będzie dla mnie zawsze symbolem znakomitego dziennikarstwa i miejscem gdzie spotkałem wielu cudownych Ludzi, których połączyła pasja dzielenia się kulturą i wiedzą o niej.

https://www.facebook.com/HieronimHirekWrona/posts/3034536233300202

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.