Widal.plGwiazdyGwiazda TVP oskarżona! Grozi jej 8 lata więzienia

Gwiazda TVP oskarżona! Grozi jej 8 lata więzienia

Gwiazda TVP oskarżona! Grozi jej 8 lata więzienia
Foto: Instagram Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka to znana i lubiona prowadząca “Pytania na Śniadanie”. Była modelka będzie jednak teraz tłumaczyć się przed sądem. Według informacji portalu “Na Temat”, była Miss Polonia została oskarżona razem z członkami zorganizowanej grupy przestępczej o wyłudzenie 58 milionów.

Jak ustalili dziennikarze Na Temat, to jedna z największych afer tego typu w ostatnich latach: sam akt oskarżenia liczy 1500 stron, a na ławie oskarżonych zasiadło aż 18 osób, nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Litwy i Białorusi.

Marcelina Zawadzka trafi za kratki?

Marcelina Zawadzka twierdzi, że o niczym nie wiedziała i sama została oszukana przez firmę, która prowadziła jej księgowość.

Ciężko mi komentować tą sprawę, bo czuję się w niej podwójnie oszukana. Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał – tłumaczy w rozmowie z Na Temat Marcelina. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biurko księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową. Efekt jest jednak taki, że formalnie mi też przedstawiono zarzuty.

Krzysztof Bukowiecki z Prokuratury Regionalnej z Łodzi przybliżył proceder oszustw podatkowych grupy. Co ciekawe Marcelina Zawadzka jako jedyna z 18 oskarżonych nie dostała zarzutu przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej.

Jej członkowie wytwarzali i przesyłali droga elektroniczną fikcyjne faktury VAT oraz tworzyli historię komunikacji elektronicznej pomiędzy podmiotami gospodarczymi zaangażowanymi w nielegalny proceder. Działanie to miało za zadanie stworzyć pozory autentycznej współpracy handlowej. Dokonanie przelewu płatności za towar lub usługę miało uwiarygodnić zdarzenia gospodarcze, które nie miały miejsca w rzeczywistości i dać pozory legalności w przypadku kontroli uprawnionych organów.

Była miss Polonia może się pochwalić bogatą karierą w show-biznesie

W 2003 zdobyła tytuł Miss Malborka Nastolatek. Zwyciężyła w finale wyborów Miss Polonia 2011, reprezentując województwo pomorskie. Jako reprezentantka Polski w konkursie Miss Universe 2012, jako pierwsza Polka od 1989, zakwalifikowała się do czołowej szesnastki.

Od 2013 pracuje jako prezenterka telewizyjna. Prowadziła programy: “Projektanci na start” dla Fox Life i “Dendżer” dla TVN Turbo. W 2015 została prezenterką Telewizji Polskiej; współprowadzi program śniadaniowy “Pytanie na śniadanie”, była też gospodynią magazynu “Lajk!”, konkursów wypieków “Bake Off – Ale ciacho!” i “Bake Off Junior” oraz programu typu talent show “The Voice of Poland”. Za swoją pracę otrzymała Telekamerę 2017 w kategorii „nadzieja telewizji”. Była uczestniczką programów rozrywkowych “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, “Przygarnij mnie” i “Dance Dance Danc”. Zagrała pielęgniarkę Alicję w serialu “Pierwsza miłość” i Gabrielę Morawską w serialu “Na sygnale”.

Zobacz także:

Skandal w polskim sporcie! Znany trener pedofilem?

W jednym z częstochowskich klubów sportów walki doszło do skandalu obyczajowego. Trener pracujący w klubie molestował bowiem swoich małoletnich podopiecznych, za co otrzymał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności.

Gang byłej gwiazdy KSW stanie przed sądem. Grozi im długie więzienie?

Gang byłej gwiazdy KSW Rafała M. ps. “Kulturysta”, “Kulti” oraz Mirosława B., ps. „Dziobak” stanie przed sądem. Nie tylko im zostaną przedstawione zarzuty.

Jackowski już wie kto wygra wybory prezydenckie 2020?

Jasnowidz z Człuchowa wie kto zwycięży 12 lipca w wyborach prezydenckich. Krzysztof Jackowski w ostatnim czasie postanowił szerzej spojrzeć w polityczną przyszłość naszego kraju. Kilka dni temu ogłosił, że wie kto wygra wybory prezydenckie. Czy przepowiednia Jackowskiego faktycznie się spełni i najsławniejszy polski jasnowidz będzie triumfował nad swoją spełnioną przepowiednią?