Widal.plSpołeczeństwoMałopolski radny chce usypiać bezpańskie zwierzęta!

Małopolski radny chce usypiać bezpańskie zwierzęta!

Małopolski radny chce usypiania bezpańskich psów i kotów. Do wielkiego skandalu doszło na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Wieliczce. Spotkanie odbyło się w miniony poniedziałek, 11 maja. Małopolski radny w czasie zdalnego posiedzenia zasugerował, że nie należy opiekować się bezdomnymi zwierzętami, tylko powinno się je utylizować.

Słowa radnego wywołały burzę w regionie i ciężko się temu dziwić. Wspomniany małopolski radny to Stanisław Dziedzic z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Małopolski radny zaszokował wszystkich

W czasie ostatniej sesji rady miasta pracowano m.in. nad przyjęciem programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wieliczka na rok 2020. W pewnym momencie głos zabrał radny z Koźmic Małych, który jest również sołtysem tej miejscowości.

Niebywałe jest, że rozczulamy się nad psami i kotami, a brakuje nam pieniędzy na inne cele. Ja jestem za tym, by utylizować te bezdomne stworzenia. Nie opiekować się, hotele i inne rzeczy im finansować, ale po prostu utylizować, przeznaczyć środki na utylizację.

Po słowach radnego PiS nastała konsternacja. Nie zareagował jednak nikt z innych członków Rady Miejskiej w Wieliczce. Dopiero po posiedzeniu wypowiedź komentowano w internecie.

„Motto ostatniej sesji rady miejskiej w Wieliczce “… bezdomne zwierzęta należy utylizować…” i wyniki głosowania nad uchwałą o opiece nad bezdomnymi zwierzętami”

– napisał inny radny Piotr Ptak na Facebooku.

Spóźniona reakcja innych polityków lokalnych

Wielu mieszkańców skrytykowała opieszałość innych radnych i przewodniczącego Rady Miasta Wieliczki. Ich zdaniem ktoś powinien radnego Dziedzica zdyscyplinować od razu po jego wypowiedzi.

Jego wypowiedź była poniżej wszelkiego poziomu, to były słowa niegodne radnego. Trudno w ogóle uwierzyć, że takie słowa mogły paść podczas sesji Rady Miejskiej.

– po czasie oświadczył przewodniczący wielickiej Rady Miejskiej Tadeusz Luraniec.

„Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt 2020” w Wieliczce nie różni się niczym od takich programów uchwalonych w ubiegłych latach. Chodzi o zabezpieczenie opieki dla bezdomnych psów i kotów w schroniskach dla zwierząt, pieczę nad bezdomnymi kotami (m.in. dokarmianie) oraz finansowanie sterylizacji i kastracji bezdomnych czworonogów. Na te działania zarezerwowano w tegorocznym budżecie Wieliczki 216 tys. zł.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.