Widal.plPolitykaMałgorzata Kidawa-Błońska nie weźmie udziału w wyborach!

Małgorzata Kidawa-Błońska nie weźmie udziału w wyborach!

Małgorzata Kidawa-Błońska nie weźmie udziału w wyborach prezydenckich! Taką informację przekazała na specjalnej konferencji prasowej, którą dzisiaj zorganizowała.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej nie weźmie udziału w wyborach, jeśli te odbędą się w formie wyborów korespondencyjnych. Takie rozwiązanie przygotowuje przez Prawo i Sprawiedliwość. Odbyć się one maja 10 maja.

Kidawa-Błońska powtórzyła zatem narrację, jaką dzisiaj zaprezentował były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. W specjalnym oświadczeniu zapowiedział on, że nie weźmie udziału w wyborach, które nazwał: „procedurą głosowania przygotowaną przez ministra Sasina i PiS”.

Małgorzata Kidawa-Błońska nie weźmie udziału w wyborach

Małgorzata Kidawa-Błońska wspólnie z przewodniczącym Koalicji Obywatelskiej Borysem Budką zorganizowali dzisiaj konferencję prasową. Potwierdzono na niej, że kandydatka KO nie weźmie udziału w wyborach prezydenckich, jeśli te odbędą się w sposób zaprezentowany przez PiS:

“Powtarzam jeszcze raz: w wyborach korespondencyjnych robionych w taki sposób jak to przygotowało PiS, czyli nie w wyborach, ale usłudze pocztowej, i w maju, gdy rośnie liczba zakażonych, udziału nie wezmę.” – stwierdziła.

Kandydatka KO na prezydenta Polski i przewodniczący KO stwierdzili, że “80% Polek i Polaków nie akceptuje nieuczciwej formuły korespondencyjnej i niebezpiecznych majowych wyborów. Dlatego, próbują sformułować większość parlamentarną, która zapewni, że wybory będą uczciwe i bezpieczne.”

Zaznaczają też, że “majowe głosowanie nie będzie wyborami w rozumieniu standardów państw demokratycznych.Taka formuła jest nie do zaakceptowania przed demokratyczną Europę oraz świat.”

Cała konferencja prasowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Borysa Budki poniżej:

https://www.facebook.com/MKidawaBlonska/posts/2582345358697298
Co powiedział Donald Tusk o wyborach?

Były premier nie weźmie udziału w majowych wyborach. Wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Czy możemy wyjechać na majówkę?

Można, ale trzeba będzie podporządkować się obowiązującym zakazom. Niektórym może się to nie spodobać.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i salony fryzjerskie?

Dzięki nieoficjalnych informacji poznaliśmy datę otwarcia galerii handlowych. Otworzą się wtedy również salony kosmetyczne i fryzjerskie.