Widal.plOgólneMakabra. W Nowym Jorku powstają polowe kostnice dla zarażonych, umarło już pół tysiąca ludzi

Makabra. W Nowym Jorku powstają polowe kostnice dla zarażonych, umarło już pół tysiąca ludzi

Nowy Jork został wyjątkowo mocno uderzony przez pandemię koronawirusa. Jest to ogromna aglomeracja miejska licząca ponad 8 milionów ludzi, więc trudno się dziwić, że wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko.

W samym stanie Nowy Jork zakażonych jest prawie 40 tysięcy ludzi, z czego zmarło niecałe 500 osób. Ponad tysiąc osób znajduje się obecnie w stanie ciężkim i ich życie jest zagrożone.

Nowy Jork nie radzi sobie z epidemią

Wzrost zgonów w mieście doprowadził do tego, że zabrakło miejsc w miejskich kostnicach. Władze miasta postanowiły stworzyć polowe kostnice pod szpitalem Bellevue, gdzie hospitalizowanych jest najwięcej zarażonych w mieście. Zdjęcia, które obiegły internet nie napawają optymizmem.

Szybkie rozprzestrzenianie się COVID-19 w Nowym Jorku w ostatnich tygodniach przyspieszyło szczytu kryzysu w państwie, według gubernatora Andrew Cuomo.

Fala, teraz bardziej jak tsunami, może zalać system opieki zdrowotnej w ciągu trzech tygodni. Przy zasobach ratujących życie już mocno wyczerpanych, Nowy Jork jest coraz bardziej zdesperowany. Musimy uzupełnić braki, ale jest to bardzo trudne.

– powiedział gubernator.

Stany Zjednoczone w szybkim tempie stały się liderem w ilości zakażonych

Według Światowej Organizacji Zdrowia, USA mogą stać się nowym centrum globalnej pandemii koronawirusa. Liczba przypadków szybko rośnie, pomimo tego Donald Trump mówił o ponownym otwarciu kraju dla biznesu.

Obecnie obserwujemy bardzo duże przyspieszenie w przypadkach w Stanach Zjednoczonych. Ten kraj ma potencjał, żeby stać się centrum pandemii.

– powiedziała rzeczniczka WHO, Margaret Harris.

Zeszłej nocy Stany Zjednoczone wyprzedziły Chiny w ilości zarażonych osób, ich liczba to już 85,749. Podczas gdy w Chinach to “zaledwie” 81,340. Liczba ta robi wrażenie, zważywszy na fakt, że epidemia w USA zaczęła się stosunkowo niedawno. Do tej pory zmarło już 1,304 osób i liczba ta stale rośnie.

Kilkunastu badaczy przewiduje drastycznie koniec epidemii koronawirusa w USA. Szacuje się, że prawie 200 tysięcy osób może umrzeć do końca roku. Eksperci od chorób zakaźnych nie są pewni, jak długo potrwa pandemia wirusa koronawirusa, ale wielu zgadza się, że najgorsze jeszcze czeka.