Widal.plTadeusz RydzykMajątek Rydzyka zwala z nóg. O czym jeszcze nie wiemy?

Majątek Rydzyka zwala z nóg. O czym jeszcze nie wiemy?

Majątek Rydzyka zwala z nóg. O czym jeszcze nie wiemy?
Foto: Screen Instagram/tadeusz.rydzyk.official

Majątek Rydzyka zwala z nóg. A jak się okazuje to jeszcze nie koniec. Jak się okazuje fundacja w najbliższym czasie zamierza kupić zbiory muzealne o wartości prawie 90 milionów złotych. Równocześnie chce inwestować w akcje i udziały na około 45 milionów.

Jednak to nie cały majątek Rydzyka. Co jeszcze jest w jego zasobach?

Majątek Rydzyka zwala z nóg

Majątek Rydzyka zwala z nóg. Nie da się ukryć, że osoba Tadeusza Rydzyka budzi ogromne kontrowersje. Jest nie tylko duchownym ale także biznesmenem.

Swoją karierę zaczął już w latach 70. Wtedy to trudnił się sprowadzaniem do Polski niemieckich samochodów. Natomiast na początku lat 90. założył w Toruniu własną rozgłośnię radiową. Założył fundację Lux Veritatis, gazetę Nasz Dziennik, prywatną uczelnię wyższą oraz Telewizję Trwam. Te wszystkie spółki i instytucje powodują milionowe zyski.

Jak wiadomo od momentu objęcia władzy przez partię Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Rydzyk wydaje się być w siódmym niebie. Jednak mimo to, że jego majątek jest tak ogromny, 75-letni zakonnik twierdzi, że jest biedny i “musi żebrać”.

Okazuje się jednak, że portal superbiz.se.pl postanowił przyjrzeć się majątkowi słynnego redemptorysty. Zrobił to na podstawie oświadczenia majątkowego jego fundacji oraz planowane inwestycje.

Ile pieniędzy ma Rydzyk?

Sprawozdanie fundacji jest bardzo zaskakujące. Z informacji zawartych w tymże sprawozdaniu wynika w skład jej majątku wchodzi niemal 100 milionów złotych środków trwałych, w tym warte prawie 60 milionów złotych nieruchomości. Dodatkowo fundacja dysponuje środkami transportu, które wycenia na ponad 6,5 miliona złotych oraz oprogramowaniem o wartości 611 tysięcy złotych.

To jednak nie koniec. Już w  najbliższych latach fundacja zamierza powiększyć swój majątek i kupić zbiory muzealne za prawie 90 milionów złotych oraz inwestować w akcje i udziały na około 45 milionów złotych.

Przykra wiadomością dla Tadeusza Rydzyka był napewno fakt, że w 2019 roku zysk netto jego fundacji zmniejszył się z 3,3 miliona złotych do 1,3 miliona.

Zobacz także na Widal.pl

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Co będzie dalej?

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zakaz aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu stał się rzeczywistością.

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Czy to kara za krytykowanie rządzących?

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Medyk nie bał się i dość krytycznie oceniał działania rządzących. Nie bał się także mówić, że w Polsce przygotowanie do walki z pandemią jest bardzo dalekie od ideału.

Nowe obostrzenia. Cały kraj w czerwonej strefie

Nowe obostrzenia. Cały kraj w czerwonej strefie. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki “Sytuacja jest niedobra i dynamiczna” . Dzisiaj zostały ogłoszone nowe zasady funkcjonowania w związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej.