Widal.plPolitykaMagdalena Ogórek reaguje na aresztowanie męża. Padają mocne słowa

Magdalena Ogórek reaguje na aresztowanie męża. Padają mocne słowa

Magdalena Ogórek reaguje na aresztowanie męża. Padają mocne słowa
Foto: facebook Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek ma duży problem, jej mąż został aresztowany. M. był posłem SLD pierwszej kadencji. Współpracował m.in. z Leszkiem Millerem. Przedstawiono mu pięć zarzutów i zastosowano areszt na trzy miesiące.

Piotr M. w przeszłości był rektorem kilku uczelni wyższych. Został zatrzymany w piątek około południa w Krakowie. Przesłuchano go w tamtejszej prokuraturze rejonowej, postawiono mu pięć zarzutów związanych z oszustwami. 

Magdalena Ogórek mocno zareagowała

Magdalena Ogórek z pewnością nie jest zachwycona obecną sytuacją. Zwłaszcza, że media podkreślają fakt, że zatrzymany ma popularną żonę.

Oświadczam, że sprawa ta nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojej osoby. W związku z powyższym żądam poszanowania prywatności mojej i córki, a w przypadku naruszania tejże prywatności podejmę natychmiastowe kroki prawne

– napisała w oświadczeniu gwiazda TVP.

Ogórek razem z M. wychowuje 15-letnią córkę, która na pewno mocno przeżyła aresztowanie swojego ojca.

Zarzuty są poważne

Zarzuty wobec Piotra M. dotyczą m.in. działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie, wyrządzenia szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w wysokości ponad 500 tys. zł oraz wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej 2,6 mln zł.

Inne oskarżenia dotyczą naruszenia praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla oraz niezgłoszenia wniosku o upadłość mimo powstania warunków do złożenia wniosku innego podmiotu.

Zobacz także:

Testy na koronawirusa za darmo dla posłów! Reszta Polaków musi za nie płacić?

Nasi przedstawiciele w parlamencie pomimo bardzo wysokich zarobków mogą liczyć na kolejne przywileje. Tym razem każdy chętny poseł będzie mógł przebadać się na obecność koronawirusa całkowicie bezpłatnie.

Matka dźgnęła nożem 1,5 roczne dziecko. Co ją do tego skłoniło?

Matka dźgnęła nożem 1,5 roczne dziecko. Chłopiec walczy o życie w szpitalu. Dziecko ma poważną ranę ciętą szyi.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP: kto odmówił przyjścia?

Już 6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP na kolejną kadencję. Kancelaria Prezydenta rozesłała zaproszenia na tę uroczystość. Kto odmówił obecności?