Widal.plGwiazdyMagda Gessler zdradziła tajemnicę skrywana przez wiele lat. “Przeżyłam śmierć własnego dziecka”

Magda Gessler zdradziła tajemnicę skrywana przez wiele lat. “Przeżyłam śmierć własnego dziecka”

Magda Gessler zdradziła tajemnicę skrywana przez wiele lat. Sytuacja z którą zmagamy się w kraju od ponad tygodnia dla nikogo nie jest łatwa. Wiele znanych osób odniosło się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zakazu aborcji.

Decyzja TK nie spotkała się z akceptacja społeczeństwa. Również Magda Gessler postanowiła podzielić się z fanami trudnymi przeżyciami z przeszłoci.

Magda Gessler zdradziła tajemnicę skrywana przez wiele lat

Magda Gessler zdradziła tajemnicę skrywana przez wiele lat. Zdecydowała się na to przez wzgląd na sytuacje w kraju, która nastała po kontrowersyjnym wyroku TK. Ogromna złość polskich kobiet przerodziła się w falę protestów, które zalewają cały kraj.

W ten temat zaangażowało się wiele znanych kobiet jak i mężczyzn. Osoby, które do tej pory wydawało się, że wiodły życie usłane różami postanowiły ukazać także jego ciemne strony.

Na takie wyznanie zdecydowała się także najpopularniejsza polska restauratorka Magda Gessler a jednocześnie mama Tadeusza i Lary.Podczas rozmowy z portalem ofeminin.pl restauratorka opowiedziała o koszmarze, jaki ją spotkał, gdy była w ciąży z drugim dzieckiem.

Przeżyłam śmierć własnego dziecka. Coś, czego żadna matka nie zapomina i co zmienia ją na zawsze – mówi Magda. Mieszkałam w Madrycie. To była moja druga ciąża. Wtedy byłam już matką Tadeusza. Niestety w szóstym miesiącu zaczęła się akcja porodowa. To były bardzo trudne momenty, ponieważ dokładnie zdawałam sobie sprawę z zaistniałego zagrożenia. Świadomie zdecydowałam, żeby ratować dziecko wiedząc, że grozi mi śmierć. Zgodziłam się na to, mimo ryzyka, że mogę osierocić Tadeusza – wyznaje.

Gessler uważa, że decyzja niosąca za sobą tak ogromne konsekwencje i tak dramatyczna w skutkach może zostać podjęta wyłącznie przez kobietę.

Tylko i wyłącznie matka może podjąć decyzję odnośnie ciąży, a inni nie powinni tego oceniać. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi również jej życie – tej, która często ma też jeszcze inne dzieci, które może osierocić.

Restauratorka niedawno została babcią. To z pewnością także wpłynęło na jej opinię,że nikt nie powinien uzurpować sobie prawa o stanowieniu o tak szczególnych kwestiach, jak urodzenie dziecka z dużą niepełnosprawnością.

Tylko matka może podejmować decyzje odnośnie swojej ciąży. Żadna instytucja. Nie rząd i nie politycy. Nie mężczyźni, którzy nie wiedzą i w większości nie chcą wiedzieć, co czuje kobieta przechodząca przez taki dramat, albo tacy, którzy nie mają rodzin, własnych dzieci. A więc i empatii, zrozumienia. Nie możemy pozwolić, by ktoś odbierał nam nasz wybór. Bo to jest okropna niesprawiedliwość – mówi Gessler.

Restauratorka wspiera Strajk Kobiet

Nie jest tajemnicą, że Magda Gessler od samego początku wspiera walczące kobiety. Dodatkowo także wspiera wszystkie postulaty. Restauratorka nie kryje swej złości. Nie może pogodzić się z tym, że kobietom narzucane jest stosowanie jedynych słusznych rozwiązań i pozostawiania ich bez wsparcia.

Uważam, że nasze społeczeństwo i tak jest bardzo posłuszne etyce chrześcijańskiej. Ale to, co się dzieje teraz jest absolutnym przekroczeniem wszelkich granic. W tym granicy bezpieczeństwa kobiety. A przy tym, te które mają dzieci z niepełnosprawnościami, zostały pozostawione samym sobie. Bez żadnego wsparcia – czy instytucjonalnego, czy finansowego. Same, ze wszystkimi problemami. To jest skandal! – mówi Magda Gessler.

Zobacz także na Widal.pl

Karol Strasburger wspiera Strajk Kobiet. Czy TVP wyciągnie konsekwencje za jego postępowanie?

Karol Strasburger wspiera Strajk Kobiet. Jak wiemy Strasburger jest pracownikiem Telewizji Publicznej gdzie od wielu lat jest prowadzącym “Familiady”.

Skandaliczna wypowiedź księdza „Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła”. Ludzie są oburzeni. Czy poniesie jakieś konsekwencje?

Skandaliczna wypowiedź księdza wstrząsnęła Internautami. Nie da się ukryć, że zarówno temat aborcji jak i pedofilii to dwa bardzo kontrowersyjne tematy.

Jarosław Kaczyński grzmi z mównicy sejmowej: Jesteście przestępcami!

Jarosław Kaczyński grzmi z mównicy sejmowej! Prezes Prawa i Sprawiedliwości, pełniący w rządzie Mateusza Morawieckiego rolę wicepremiera odwołał się dzisiaj do licznych protestów kobiet, które jego zdaniem są podjudzane przez opozycję.