Widal.plKoronawirusŁukasz Szumowski o koronawirusie: Ludzie przestali się bać

Łukasz Szumowski o koronawirusie: Ludzie przestali się bać

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski o koronawirusie wypowiedział się w rozmowie z portalem Interia.pl. Zaznaczył on między innymi, że polskie społeczeństwo zaczyna bagatelizować problem.

Polacy nie boją się już koronawirusa. Widać to codziennie na ulicy, gdzie zalecenia rządowe są już traktowane jako niepotrzebne. Chodzi o większe zgromadzenia i noszenie maseczek zakrywających usta i nos, które chronią przed rozprzestrzenianiem się groźnego wirusa z Wuhan.

Łukasz Szumowski o koronawirusie

Minister Zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego przyznał, że społeczna swoboda w przestrzeganiu zaleceń dotyczących koronawirusa jest niebezpieczna. Ciągle bowiem zmagamy się ze wzrostem zachorowań, czego nie należy bagatelizować.

Łukasz Szumowski tak mówi o polskim społeczeństwie w dobie pandemii:

“Ludzie przestali się bać. Ludzie zapomnieli, co mogło być.

Z jednej strony dobrze, bo strach nigdy nie jest dobrym doradcą. Z drugiej strony jednak źle, bo nie pamiętają o tym, że ten wirus wciąż jest wśród nas. Widać to po kolejnych ogniskach. Czasem chciałbym się zatrzymać i powiedzieć: “Halo, przecież może być pan chory bezobjawowo i zarazić kolejnych ludzi.

Spodziewam się jeszcze większego rozluźnienia w społeczeństwie. Rozluźnienie niemal automatycznie powoduje więcej przypadków zakażonych. Jesteśmy jednak na to przygotowani. Mamy w dyspozycji łóżka szpitalne. Dziś ich obłożenie to jedynie w granicach 20 procent.”

Szumowski zapowiedział także, że największy wzrost zachorowań w Polsce czeka nas we wrześniu i październiku:

“Największy wzrost? We wrześniu lub październiku. Tyle tylko, że jesteśmy teraz przygotowani, dużo więcej wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który wiadomo że działa. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno.”

Cała rozmowa Łukasza Szumowskiego z interią.pl do sprawdzenia -> TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

Kuba Wojewódzki pozwie TVP?

Wszystko na to wskazuje. Chodzi o film Latkowskiego o pedofilii.

Czy Łukasz Szumowski groził Sławomirowi Nitrasowi?

Minister Zdrowia użył mocnych słów wobec posła Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o słowa o jego żonie.