Widal.plOgólnePasażerowie narzekają na akcję #LotDoDomu: “Żadnej herbaty czy kawy, banda nieudaczników!”

Pasażerowie narzekają na akcję #LotDoDomu: “Żadnej herbaty czy kawy, banda nieudaczników!”

#LotDoDomu to akcja polskiego rządu we współpracy z liniami lotniczymi LOT. Ma ona na celu sprowadzenie naszych rodaków do kraju, którzy nie mieli możliwości powrotu z powodu zamkniętego ruchu lotniczego. Akcja skierowana jest dla wszystkich obywateli RP, którzy ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski transportem kołowym.

Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT, podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość jest zależna od kierunku, z którego realizowany jest przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca polski rząd.

#LotDoDomu wzbudza różne emocje wśród pasażerów

Pasażerowie zaczęli narzekać na ceny oraz jakość obsługi podczas lotów organizowanych przez rząd. Niektórzy myśleli, że przeloty będą za darmo. Wielu z nich zaczęło udostępniać swoje frustracje w internecie, w tym na Twitterze.

Kanapki #LOTDoDomu – jedyny, zimny posiłek w czasie 11h lotu, bo przepisy. Żadnej herbaty czy kawy. Bilecik niecałe 2400 PLN. Dzień wcześniej w Bangkok Airways w 1h locie jakoś można było zrobić normalny, ciepły serwis z wieloma napojami do wyboru.

Hej, #LOTdoDomu Ile trzeba czasu, aby przygotować obsługę naziemną do opróżnienia samolotu? Autobus się zepsuł? Dlaczego samolot nie podjechał pod rękaw?

Jak się okazuje, nawet do 2h… W pyte przygotowani, banda nieudaczników!

– pisze jeden z nich.

Nikt też nie oczekiwał drinków z parasolką, ale to co nas spotkało na pokładzie, to przesada. 2 kanapki przez ponad 13 godzin, a wśród pasażerów były też dzieci. Brak jakichkolwiek ciepłych napojów i posiłków, o czym dowiedzieliśmy się dopiero na pokładzie.

– napisał inny.

Narzekający w ogniu krytyki

Na takie wpisy ostro zareagowali inni internauci, którzy są oburzeni narzekaniami osób, które skorzystały z całej akcji. Ich zdaniem mogli zostać w krajach, w których przebywali i nie byłoby problemu. W dodatku w sieci pojawiły się wyjaśnienia poszczególnych osób, dlaczego ceny przelotów są wysokie.

Ten samolot leci w jedną stronę pusty, leci pusty bo leci specjalnie po was.

– grzmi jeden z nich. Trudno się z nim nie zgodzić.