Widal.plSpołeczeństwoŁódź: ciężarówka pchała osobówkę! Kierowca niczego nie zauważył [WIDEO]

Łódź: ciężarówka pchała osobówkę! Kierowca niczego nie zauważył [WIDEO]

Łódź: ciężarówka pchała osobówkę! Choć brzmi i wygląda to niewiarygodnie, to taka sytuacja miała miejsce na jednej z ulic Łodzi! Tam kierowca ciężarówki nawet nie był świadomy, że sprawia ogromne zagrożenie w ruchu drogowym!

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Przechodnie zarejestrowali moment, w którym ciężarowe Volvo pchało przed sobą osobowego Peugeota 208. Za kierownicą osobówki siedziała 36-letnia przerażona kobieta.

Łódź: ciężarówka pchała osobówkę! Kierowca niczego nie zauważył

W środku dnia w Łodzi doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, w której to ciężarówka przez kilkaset metrów pchała samochód osobowy! Według łódzkiej prasy, 36-letnia kobieta wykonała manewr skrętu w prawo i zajęła drugi pas ruchu, na którym znajdował się samochód ciężarowy. Wpadła wprost pod jego maskę.

Kierowca ciężarówki nawet nie usłyszał, że hałas spowodowany uderzeniem i pchaniem samochodu osobowego pochodzi bezpośrednio od niego! Zatrzymał się dopiero po 300 metrach po sygnałach przechodniów.

Ten dramatyczny moment został uchwycony przez jednego z gapiów i opublikowany w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/miastoldz/posts/3511956045523759

Kierująca Peugeotem kobieta na szczęście wyszła z całej sytuacji bez szwanku, ale drogowcy ustalili, że to właśnie ona była sprawczynią niebezpiecznej sytuacji drogowej. Została zatem ukarana przez policję mandatem drogowym. Odmówiła jednak jego przyjęcia i sprawa została skierowana do sądu.

Po tym wydarzeniu ponownie rozgorzała dyskusja przypominająca o tak zwanym “martwym polu”, którego nie jest w stanie dostrzec kierowca TIR-a. Chodzi o widoczność z kabiny samochodu ciężarowego, która jest mocno ograniczona. Pod maską auta nie tylko często nie widać pieszych, ale jak się okazuje, również i samochodów. Dlatego apeluje się do społeczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności w miejscowościach pozbawionych obwodnicy, na których dopuszczony jest ruch samochodów ciężarowych. Kierowcy TIR-ów często nie są świadomi niebezpieczeństwa, jakie sprawiają dla ludzi znajdujących się tuż przed maską ich samochodu.

Co także na WIDAL.PL?

Nastolatek wbił sobie nóż w serce przypadkowo? Tragedia na Śląsku

Nastolatek razem z grupą przyjaciół wybrał się na wycieczkę rowerową. Nic nie zapowiadało tragedii. W pewnym doszło jednak do tragicznego w skutkach wypadku.

Wyzywał dziecko z zespołem Downa. Kelner nie wytrzymał! Co zrobił?

Dziecko z zespołem Downa jest częstym gościem jednej z restauracji z Houston. Cała obsługa zna Milo i darzy go sympatią. Nie spodziewali się jednak, że może dojść do takiej wstrząsającej sytuacji z jego udziałem.

Kłopoty Polskiego Radia! Milionowe straty, co dalej?

Kłopoty Polskiego Radia trwają od dłuższego czasu. Usunięcie piosenki Kazika, odejścia dziennikarzy to duża ujma wizerunkowa dla całej rozgłośni.