Widal.plKoronawirusKoronawirus na świecie: Liczba zakażonych przekroczyła 8 milionów

Koronawirus na świecie: Liczba zakażonych przekroczyła 8 milionów

Koronawirus na świecie: liczba zakażonych przekroczyła już 8 milionów. Z tego ponad 2 miliony stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 15 tysięcy przypadków jednego dnia.

COVID-19 pojawił się po raz pierwszy w chińskim Wuhan. Początkowo problem istniał tylko w tym regionie, później pojawił się w innych miejscach kraju. Pierwsze zarażenie pojawiło się oficjalnie w grudniu na targu żywych zwierząt. Jako pacjentkę „0” uznano chińską kobietę, jedną z handlujących na tym bazarze.

Liczba zakażonych przekroczyła 8 milionów

Liczba zakażonych przekroczyła 8 miliobów. Obecnie stwierdzono ponad 400 tysięcy zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczby z USA robią duże wrażenie, potwierdzono ponad 2 miliony zakażonych, zmarło blisko 118 tysięcy osób. To o wiele więcej niż podczas wojny w Wietnamie.

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Sytuacja mocno się rozwija w Ameryce Południowej

Koronawirus w Brazylii osiągnął już niebotyczne rozmiary. Ofiar śmiertelnych jest już tam więcej niż we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Liczba jest większa jedynie w USA. Pod względem ilości zakażonych, ustępują również tylko Stanom Zjednoczonym.

Do tej pory Brazylia zgłosiła ponad 43 tysięcy zgonów z powodu wirusa, a łączna liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju przekroczyła 867 tysięcy. Eksperci uważają, że z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba przypadków i zgonów może być znacznie wyższa.

Zobacz także:

Koronawirus w Polsce: jak wygląda sytuacja?

Dzisiejszy raport koronawirusa mówi o prawie 400 nowy zakażeniach. Niestety potwierdzono kolejne ofiary śmiertelne.

Przemysław Czarnek ostro o LBGT: “Skończmy dyskusję o tych obrzydlistwach!”

Przemysław Czarnek to poseł PiS i członek sztabu Andrzeja Dudy. Były wojewoda lubelski znany jest ze swoich bezkompromisowych poglądów. Dał temu wyraz również w programie TVP Info.

Duda i Tusk starli się na Twitterze. Kto wygrał?

Andrzej Duda i Donald Tusk starli się na Twitterze. Poszło o wybory prezydenckie, w których kandydatem Koalicji Obywatelskiej jest Rafał Trzaskowski.