Widal.plSpołeczeństwoLibański szpital zadziwia! Jako pierwszy na świecie serwuje tylko dania wegańskie!

Libański szpital zadziwia! Jako pierwszy na świecie serwuje tylko dania wegańskie!

Libański szpital zadziwia! Jako pierwszy na świecie podaje wyłącznie dania pochodzenia roślinnego.

Szpital Hayek w Bejrucie w Libanie zatwierdził dietę roślinną jako naturalny krok na drodze do wyzdrowienia i optymalnego zdrowia. Stał się pierwszym szpitalem na świecie, który podaje swoim pacjentom posiłki wyłącznie wegańskie. Szpital uruchomił ten oparty na roślinach program żywieniowy 1 marca. Zarząd zadecydował, że pacjenci nie powinni budzić się do posiłków, które mogłyby zniszczyć ich stan zdrowia.

Libański szpital zadziwia!

Wcześniej szpital Hayek oferował pacjentom wybór między posiłkami wegańskimi lub zwierzęcymi. Szpital udzielił pacjentom informacji wyjaśniających korzyści zdrowotne wynikające z żywności pochodzenia roślinnego i ostrzegł przed dietą zawierającą produkty pochodzenia zwierzęcego. Po tym przejściowym okresie szpital zdecydował się udzielić informacji, jednak  zaprzestał podawania produktów pochodzenia zwierzęcego.

Nasi pacjenci nie będą już budzić się po operacji, aby powitać ich szynką, serem, mlekiem… tym samym pożywieniem, które mogło przyczynić się do ich problemów zdrowotnych.

Pisze Hayek Hospital w poście na Instagramie .

Szpital wyjaśnił tę decyzję, twierdząc, że podawane wcześniej produkty pochodzenia zwierzęcego zostały sklasyfikowane jako rakotwórcze. Jako instytucja medyczna szpital Hayek chce w pełni polepszyć stan zdrowia swoich pacjentów, zamiast kontynuować niezdrowe nawyki pacjenta.

Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje przetworzone mięso jako rakotwórcze z grupy 1A – tę samą grupę co tytoń – a mięso czerwone jako rakotwórcze z grupy 2A. Wtedy podawanie mięsa w szpitalu jest jak podawanie papierosów w szpitalu. Naukowo udowodniono, że przyjęcie diety roślinnej nie tylko powstrzymuje ewolucję niektórych chorób, ale także je odwraca.

Podsumowując, na całym świecie szpitale stosują te praktyki. San Francisco naciska na redukcję mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w szpitalach publicznych. Ogólny ruch polegający na ograniczaniu lub wykluczeniu mięsa jest zauważany przez lekarzy, którzy rozumieją wartość odżywczą posiłków zawierających dużo produktów roślinnych. Chociaż Hayek Hospital jako jedyny całkowicie zaprzestał oferowania produktów pochodzenia zwierzęcego, inne szpitale i instytucje rządowe wprowadzają zmiany.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Życie seksualne pand! Czy ‘pandzie porno’ to codzienność w rezerwacie?

Życie seksualne pand! Skąd się wzięła się popularna opinia, że pandy nie potrafią się rozmnażać?

Ponad cztery tysiące wejść na szczyt! Kto jest legendą Lubonia Wielkiego?

Ponad cztery tysiące wejść na szczyt! Chociaż to tylko niedokładne wyliczenia schroniska PTTK na Luboniu Wielkim. Kto tego dokonał? Pan Tadeusz Czupta to „Lubońska Legenda”.

Prokuratura chce ścigać internautów! Bezprecedensowa sytuacja!

W poniedziałkowy poranek emocje budzi informacja, że prokuratura chce ścigać internautów. Sprawę opisała dziś jako pierwsza Gazeta Wyborcza, ponieważ to jej czytelnicy zamieścili obraźliwe komentarze w kierunku ministra sprawiedliwości i prokuratora krajowego, za które prokuratura wszczęła głośne śledztwo.