Widal.plIga ŚwiątekLewandowski i Świątek sportowcami roku 2020! Wielkie wyróżnienie dla Polaków!

Lewandowski i Świątek sportowcami roku 2020! Wielkie wyróżnienie dla Polaków!

Robert Lewandowski i Iga Świątek sportowcami roku 2020! Polaków spotkało ogromne wyróżnienie w ramach 38. plebiscytu AIPS Europe na najlepszych sportowców Europy w 2020 roku.

To ogromne wyróżnienie dla tej dwójki, ale i wielka promocja Polski na arenie międzynarodowej!

Lewandowski i Świątek sportowcami roku 2020

Robert Lewandowski to zwycięzca tegorocznego sezonu Ligi Mistrzów, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich na świecie. Polak sięgnął po to trofeum jaki lider Bayernu Monachium. Dla Lewandowskiego był to pierwszy triumf w tych rozgrywkach. “Lewy” jest także kapitanem reprezentacji Polski, której poczynaniami pokieruje na nadchodzących mistrzostwach Europy. Roberta Lewandowskiego wybrano także najlepszym piłkarzem świata plebiscytu FIFA. Tam wyprzedził on między innymi Cristiano Ronaldo.

Iga Świątek to z kolei największa nadzieja polskiego tenisa od czasów triumfów Agnieszki Radwańskiej. Niezwykle przebojowa Polka to triumfatorka tenisowego turnieju wielkoszlemowego French Open. Po zwycięstwie w tym turnieju o Idze Świątek mówił cały świat!

W głosowaniu na sportowca roku 2020 uczestniczyły 43 narodowe kluby zrzeszające dziennikarzy prasy, radia, telewizji, mediów elektronicznych i fotoreporterów tej największej sekcji kontynentalnej Światowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej AIPS Europe, powstałej w 1977 roku.

Lewandowski zdystansował mistrza świata Formuły 1 Brytyjczyka Lewisa Hamiltona oraz ubiegłorocznego triumfatora plebiscytu hiszpańskiego tenisistę Rafaela Nadala.

Robert Lewandowski w swojej kategorii wyprzedził kierowcę Formuły 1 Lewisa Hamiltona i tenisistę Rafaela Nadala. Iga Świątek natomiast została sklasyfikowana wyżej niż włoska alpejka Federice Brignone i piłkarka z Holandii Vivianne Miedemie.

Co także na WIDAL.PL?

Szef TVN przyjął szczepionkę poza kolejnością! Teraz się tłumaczy w… “Faktach”!

Szef stacji TVN Edward Miszczak jest kolejną osobą spoza grona lekarzy, którzy po znajomości przyjęli szczepionkę na koronawirusa. Wszystko to działo się w ramach szczepień przeciwko COVID-19 na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szczepionka na COVID-19. Ekspert podpowiada kto NIE POWINIEN się zaszczepić!

Szczepionka na COVID-19 to nadal bardzo kontrowersyjny temat. Cały świat nawołuje do szczepienia się przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, podczas gdy społeczeństwo doszukuje się w tej szczepionce różnego rodzaju zagrożeń.

Pielęgniarz zaszczepiony na Covid zakaził się koronawirusem! Zaskakujące informacje

Pielęgniarz zaszczepiony na Covid zakaził się koronawirusem! Mężczyzna przyjął pierwszą dawkę i zachorował. Jednak jak się okazuje, przebieg choroby był krótki i lekki.