Widal.plOgólneLekarz Wojciech Rokita popełnił samobójstwo. Przyczyną koronawirus?

Lekarz Wojciech Rokita popełnił samobójstwo. Przyczyną koronawirus?

Lekarz ginekolog, profesor Wojciech Rokita popełnił samobójstwo. Z wstępnych ustaleń przyczyną było to, że został on zakażony koronawirusem.

Nie żyje prof. Wojciech Rokita. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w środę w kieleckim szpitalu. Prowadził on klinikę Ginekologii i Położnictwa oraz był profesorem na uczelni Instytutu Nauk Medycznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Najprawdopodobniej do zakażenia koronawirusem doszło podczas pobytu za granicą na urlopie. Jednakże to nie wirus go wykończył, lecz fala hejtu, z którą się spotkał. Zapewnia dyrektor szpitalu.

Przytłaczająca fala nienawiści

Z tego co podaje bliski przyjaciel rodziny Maksymilian Materna wynika, że zmarły lekarz był ostatnio pod silnym naciskiem emocjonalnym wywołanym napływającymi pokładami nienawiści skierowanymi w niego. Wzięło się to z tego, że zarzucono mu niespełnianie kwarantanny, niepoparte żadnymi dowodami. Na oficjalnych profilach profesora pojawiały się pełne wrogości komentarzy. Z tego powodu lekarz “błagał o pomoc”, jak wspomina jego przyjaciel.

Maksymilian Materna opublikował film, w którym broni ginekologa. (Uwaga relacja zawiera wulgaryzmy.)

https://www.facebook.com/100003004859084/videos/2604406063002863/

Wszystko zaczęło się od artykułu opublikowanego w sieci, który nagłaśniał jakoby Wojciech Rokita nie przestrzegał zasad kwarantanny i miał kontakt z ludźmi, będąc jednocześnie dla nich zagrożeniem. Oczywiście podana informacja była nieprawdziwa. Pomimo tego internet nie zawsze odróżni prawdy od kłamstwa,a gdy już się na coś ustawi, to nie ma zatrzymania.

Rzekome przestępstwo

Przyjaciel doktora wraz z rodziną ma zamiar złożyć pozew do prokuratury o możliwym popełnieniu przestępstwa. Zwrócił się on do jego adwokatów m.in. do Sławomira Gierdy, który informuje:

W tej sprawie mamy też pełnomocnictwo córki pana profesora. Dzisiaj sporządziliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ono prawdopodobnie jutro zostanie przesłane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach wraz z wnioskiem o zabezpieczenie przez policję danych administratora zapisów forów internetowych, numerów IP, z których zostały zamieszczone różne wpisy pomawiające pana profesora

Prawnik profesora dodaje również, że główną przyczyna jego targnięcia się na swoje życie właśnie była cała nienawiść na niego skierowana.

Naszym zdaniem ta fala hejtu była wyłączną przyczyną samobójstwa profesora. To do organów prokuratury będzie należała ocena prawno-karna poszczególnych osób.

Oprócz tego zgłosili również, że dziennikarz, który napisał oczerniający artykuł zostanie bezpośrednio oskarżony o rzekome zniesławienie zmarłego tragicznie lekarza.