Widal.plSportLegendarny trener piłkarski: Jerzy Brzęczek zasłużył, by do końca pracować z kadrą

Legendarny trener piłkarski: Jerzy Brzęczek zasłużył, by do końca pracować z kadrą

Legendarny trener piłkarski Orest Lenczyk w rozmowie z TVP Sport wypowiedział się o aktualnej sytuacji naszej piłkarskiej kadry narodowej. Zdaniem 78-letniego trenera, PZPN popełnił błąd zmieniając selekcjonera reprezentacji Polski.

Przypominamy, że Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera zastąpił Paulo Sousa. Portugalczyk ma za sobą pierwsze zgrupowanie z kadrą. W eliminacjach do mistrzostw świata w trzech meczach zanotował zwycięstwo (nad Andorą 3:0), remis (z Węgrami 3:3) i porażkę (z Anglią 1:2).

Zdaniem Lenczyka, ta zmiana na stanowisku selekcjonera była niepotrzebna.

Legendarny trener piłkarski: Jerzy Brzęczek zasłużył, by do końca pracować z kadrą

“Cofnę się o dwa miesiące. Uważam, że Jerzy Brzęczek powinien być selekcjonerem do końca Euro i kwalifikacji do mistrzostw świata. Zmianę trenera tłumaczono tym, że chciała tego opinia publiczna. A ja pytam, kto to jest opinia publiczna? To prawdopodobnie doradcy jednego człowieka, który się bardziej martwi o swoje koryto niż o polską piłkę. Jerzy Brzęczek zasłużył, by do końca pracować z tą kadrą.” – przyznał.

Lenczyk dodał także, że Paulo Sousa za bardzo eksperymentuje ze składem reprezentacji Polski, a świadczyć o tym ma zaskakujący skład zgłoszony na mecz z Anglią:

“Mecz z Anglią był w pewnym sensie eksperymentem. Przecież takiego składu nikt by nie odgadnął. A więc, skoro już miało się robić eksperymenty, to lepszym momentem był mecz z Andorą. To wtedy można było zagrać bez Lewandowskiego i oszczędzać go na Anglików. No bo to już są jaja, że potrzebujemy Roberta, by zbawił nas w meczu z Andorą.”

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc- można czy nie można?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc to zwyczaj, który praktykuje wiele Polaków. W tym roku jednak sytuacja nie jest taka łatwa. Najnowsze obostrzenia także nie ułatwiają tego aby w rodzinnym gronie spędzić święta i odwiedzać najbliższych.

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem! Kreml nie oszczędza na ochronie Głowy Państwa

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem. Władze Rosji nie oszczędzają na ochronie prezydenta. Ogromne kwoty pieniędzy zostały wydane na system obserwacji i kwarantanny osób, które kontaktowały się z Władimirem Putinem.