Widal.plPolitykaLech Kaczyński będzie na banknocie! Jaki to będzie nominał?

Lech Kaczyński będzie na banknocie! Jaki to będzie nominał?

Były prezydent RP Lech Kaczyński będzie na banknocie pieniężnym! Narodowy Bank Polski ma wypuścić banknoty z jego wizerunkiem w 2021 roku.

Co prawda będzie to banknot kolekcjonerski i nie będzie funkcjonował w powszechnym obiegu, ale rodzi się pytanie – jaki będzie jego nominał?

Lech Kaczyński będzie na banknocie! Jaki to będzie nominał?

Banknot z Lechem Kaczyńskim zostanie wypuszczony do obiegu dzięki akcji “Warto być Polakiem”. Będzie to upamiętnienie byłego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku w 2010 roku. Do obiegu trafi 60 tysięcy banknotów. Pierwsze mają pojawić się w listopadzie 2021 roku.

Banknot z Lechem Kaczyńskim będzie miał wartość nominalną 20 złotych.

Lech Kaczyński został wybrany na urząd Prezydenta RP w 2005 roku. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym udawał się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wraz z nim zginęła jego żona i 94 pasażerów.

Co także na WIDAL.PL?

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP: kto odmówił przyjścia?

Już 6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP na kolejną kadencję. Kancelaria Prezydenta rozesłała zaproszenia na tę uroczystość. Kto odmówił obecności?

Ojciec Małgorzaty Rozenek zabrał głos w kwestii podejścia do wychowania wnuków. Czy popiera córkę?

Ojciec Małgorzaty Rozenek zabrał głos w kwestii wychowania wnuków. Najpopularniejsza para celebrytów Małgorzata Rozenek- Majdan i Radosław Majdan nie schodzą z ust Polaków.

Mężczyzna zabił 4-miesięczne dziecko. Powód jest nieprawdopodobny

Mężczyzna zabił 4-miesięczne dziecko. Powód, dla którego mężczyzna zabił chłopca jest nieprawdopodobny. 33-latek wpadł w szał i skatował dziecko.