Widal.plWyboryŁapówka za głos w wyborach! Policja informuje o konkretnych przypadkach!

Łapówka za głos w wyborach! Policja informuje o konkretnych przypadkach!

Łapówka za głos w wyborach prezydenckich to praktyka stosowana przez nielicznych, ale ciągle zdarzają się osoby, które w ten sposób próbują wpłynąć na głosowanie.

W sobotę, czyli dzień przed powszechnym głosowaniem w II turze wyborów na Prezydenta RP policja z województwa warmińsko-mazurskiego poinformowała o dwóch konkretnych przypadkach łapówkarstwa wyborczego.

Łapówka za głos w wyborach! Policja informuje o konkretnych przypadkach!

Przypadki łapówki wyborczej miały miejsce w miejscowościach: Gopłdap i Działdowo. Oferowano tam konkretne korzyści za wsparcie konkretnego kandydata w II turze wyborów prezydenckich.

O sytuacjach poinformował Rafał Jackowski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie. Przekazał on wiadomość o
możliwości popełnienia przestępstwa łapownictwa wyborczego, jakie na policję zgłosili mieszkańcy.

W Gołdapi w jednym z zakładów fryzjerskich oferowano zniżkę na usługi fryzjerskie w zamian za oddanie głosu na konkretnego kandydata. Natomiast w Działdowie płacono pieniędzmi za skreślenie wskazanego kandydata w II turze wyborów prezydenckich.

Policja nie podała informacji o tym, które komitety wyborcze należało w tych miejscowościach wspierać w zamian za łapówkę wyborczą.

Przypominamy, że w trwającej dzisiaj II turze wyborów prezydenckich, Polacy wybierają Prezydenta RP na kolejną pięcioletnią kadencję. Wybór nastąpi z dwójki kandydatów: Andrzej Duda lub Rafał Trzaskowski.

Co także na WIDAL.PL?

Czy to prawda, że pobito na śmierć kierowcę autobusu za zwrócenie uwagi na brak maseczek?

Brak maseczki w autobusie i innych środkach transportu publicznego ciągle jest powszechnie zauważany. Choć w dobie pandemii koronawirusa nadal trwają zalecenia noszenia maseczki zabezpieczającej nos i usta, to społeczeństwo sobie ten nakaz bagatelizuje. A jeśli ktoś, zwróci na to uwagę, to może spotkać się z tragicznymi wydarzeniami.

Będą wyższe mandaty drogowe?

Będą wyższe mandaty drogowe. Wiemy już o ile wzrosną mandaty za wykroczenia drogowe. Kary dla piratów drogowych będą zniewalająco wysokie. Kierowcy z pewnością nie będą zadowoleni ze zmian.

Wybory prezydenckie: ogromne kolejki przed lokalami! Będzie rekordowa frekwencja?

Dzisiaj odbywają się wybory prezydenckie. II tura wyborów z dwójki kandydatów – Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego od tygodni wzbudza zainteresowanie Polaków. Zainteresowanie to pokazujemy przy lokalach wyborczych!