Widal.plPolitykaKto stoi za Szymonem Hołownią? Tropy prowadzą do milionerów

Kto stoi za Szymonem Hołownią? Tropy prowadzą do milionerów

Szymon Hołownia w krótkim czasie stał się najpoważniejszym kontrkandydatem Andrzeja Duda w wyścigu prezydenckim. W sumie ciężko się temu dziwić, wcześniej nie brał udziału w życiu politycznym i tym może przekonać do siebie Polaków.

W dodatku na swoją kandydatkę Platforma Obywatelska wybrała Małgorzatę Kidawę-Błońską, która nie jest zbyt przemyślanym wyborem. Wicemarszałek popełnia wiele gaf i często sama nie wie jak prowadzić swoją kampanię.

Szymon Hołownia liderem opozycji?

Na dobre sondaże Szymona Hołowni składa się wiele czynników. Była gwiazda TVN-u nie angażowała się politycznie i jest dla Polaków powiewem świeżości wobec tych samych, powtarzających się twarzy w przestrzeni publicznej. Ponadto kandydatka Koalicji Obywatelskiej w szybkim czasie straciła dużo poparcia w sondażach z uwagi na swoje wpadki.

Doszło już do takiej sytuacji, że obecny szef PO Borys Budka z byłym szefem Grzegorzem Schetyną nie chcą się przyznać kto stoi za tą kandydaturą. Kidawa-Błońska nie potrafi dobrze poprowadzić swojej kampanii i przez to zyskuje Hołownia, który już teraz może liczyć na najwyższy wynik ze wszystkich przeciwników Andrzeja Dudy.

Kto finansuje kampanię Hołowni?

Wciąż jednak nie do końca wiadomo skąd były prezenter znalazł środki na swoją kampanię wyborczą. Jego kontrkandydaci mają za sobą zaplecze polityczne w postaci swoich partii. Szymon Hołownia natomiast nie należy do żadnej siły politycznej.

Ogłoszenie: Szymon Hołownia miał być gościem w @HaloRadio2019. Odwołał ,a spytalibyśmy m.in. o Kościół, pedofilię i finansowanie kampanii. Teraz musi odpowiedzieć wszystkim. Czy właściciel #GETBACK i #Griffin też „stoi za Hołownią”? Poniżej lista wpłat, na której są ich nazwiska.

– napisał na Twitterze dziennikarz Radosław Gruca.

Pięknie. Za kampanię @szymon_holownia płacą deweloper oskarżany o korupcję Przemysław Krych (Griffin Real Estate) i właściciel #GetBack Paweł Gieryński. Już dawno temu słyszałam, że w kwestii kasy dla Hołowni, wszystkie drogi prowadzą do Leszka Czarneckiego

– dodała dziennikarka “Faktu” Barbara Burdzy.

Jeśli te rewelacje potwierdziłyby się to byłby koniec marzeń Szymona Hołowni. Okazałoby się, że stoi za nim szeroka grupa milionerów. Taki fakt przekreśliłby szansę byłego prezentera na zbudowanie większego poparcia wśród polskiego społeczeństwa.

Będzie debata Duda-Hołownia?

Sztab postawił absurdalny warunek. Wydaje się, że do tego nie dojdzie.

Andrzej Duda pomoże bezrobotnym?

W dobie pandemii wielu z nas traci pracę. Prezydent zapowiada jednak pomoc! 

Czy jest skuteczny lek na koronawirusa?

Dużo wskazuje na to. że tak. Amerykańscy naukowcy badają specyfik, który w znacznym stopniu może pomóc w walce z COVID-19.