Widal.plKościółKsiądz Influencer porównał kobiety do brudnej szklanki! W Internecie zawrzało

Ksiądz Influencer porównał kobiety do brudnej szklanki! W Internecie zawrzało

Ksiądz Influencer porównał kobiety do brudnej szklanki! Nagranie, które ksiądz zamieścił na swoim TikToku oburzyło Internautów.

Duchowny w swojej wypowiedzi stwierdził, że kobiety, które uprawiają seks przed ślubem są jak brudne szklanki. Po kilku dniach nagranie zniknęło z profilu księdza. W Intenecie jednak nic nie ginie na zawsze.

Ksiądz Influencer- coraz częstsze zjawisko

Ksiądz Influencer to coraz popularniejsze zjawisko. W ostatnim czasie e mediach społecznościowych coraz częściej możemy zobaczyć osoby duchowne. Nie ma w tym nic złego jeżeli osoby te, nie szerzą nienawiści i nie obrażają swoich bliźnich.

Zdecydowanie za daleko w swoich wypowiedziach posunął się jeden z duchownych prowadzących swoją ewangelizację na TikToku. Stwierdził on, że kobiety, które współżyją przed ślubem są podobne do brudnej szklanki. Po publikacji nagranie wielu internautów poczuło się urażonych słowami, które wypowiedział w jednym z ostatnich filmów.

Karygodna wypowiedź księdza

Jakiś czas temu na profilu jednego z salezjan, pojawiło się nagranie, w którym to ksiądz postanowił poruszyć temat czystości przedmałżeńskiej. Duchowny chciał zachęcić do wstrzemięźliwości seksualnej przed ślubem jednak sposób w jaki to zrobił jest karygodny.

Ks. Piątkowski pomocą metafory powiedział, że żaden mężczyzna nie chce mieć żony, która wcześniej współżyła z kimś innym. Jednak jego porównanie nie spodobało się odbiorcom.

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem.

Internautów oburzył także fakt, że duchowny nie odniósł się w żaden sposób co do utrzymania czystości przedmałżeńskiej przez mężczyzn. 

Oburzeni Internauci

Mimo, że ksiądz tłumaczył, że jego nagranie jest odpowiedzią co do treści publikowanych przez inną użytkowniczkę serwisu. Nie wiele to zmieniło. Dokładnie chodziło o dziewczynę, która w sposób obraźliwy wypowiadała się na temat osób niepodzielających jej przekonań religijnych. Duchowny wyjaśnił także co miało oznaczać jego porównanie kobiety do czystych bądź brudnych szklanek.

Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze – może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści. Pozdrawiam i szczęść Boże.

Film spotkał się falą komentarzy. Nie koniecznie pozytywnych. Wiele kobiet poczuło się zranionych na skutek wypowiedzi duchownego. Ich zdaniem wypowiedź salezjanina to stanowcza przesada. Dodatkowo tworzy podziały między ludźmi, które w kościele nie powinny mieć miejsca. 

Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża.

Jeśli ktoś nie zachował czystości do ślubu nie czyni to kogoś gorszym i nie ujmuje wartości. Jest tak samo wartościowym człowiekiem.

Zobacz także na Widal.pl

Huczne urodziny Kingi Dudy mimo panującej pandemii. Są równi i równiejsi?

Do sieci trafiło nagrani, na którym widać huczne urodziny Kingi Dudy. Córka prezydenta w listopadzie skończyła 25 lat. W związku z tym zorganizowana została dla niej impreza, mimo obwiązującego zakazu zgromadzeń.

Rafał Grabias i Gabriel Seweryn spotkają się sądzie z Dagmarą Kaźmierską. Gwiazdy “Królowych Życia” nie przebierają w słowach.

Rafał Grabias i Gabriel Seweryn spotkają się sądzie z Dagmarą Kaźmierską. Jak się okazuje Królowa Życia w bardzo mocnych słowach wypowiedziała się o swoich byłych kolegach z programu.

Ikea wychodzi nam na przeciw. Teraz możemy zamówić zakupy do Paczkomatu!

Ikea postanowiła wyjść na przeciw swoim klientom i pomóc nam w tych ciężkich czasach. IKEA Retail razem z firmą InPost wprowadzają całkowicie nową usługę odbioru zakupionych produktów w Paczkomatach.