Widal.plKrystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz w mocnych słowach o szkole wspierającej transpłciowe dziecko! Czy tego już za dużo?

Krystyna Pawłowicz w mocnych słowach o szkole wspierającej transpłciowe dziecko! Czy tego już za dużo?

Krystyna Pawłowicz w mocnych słowach o szkole wspierającej transpłciowe dziecko! Sędzia Trybunału Konstytucyjnego ujawniła informacje odnośnie szkoły, która wspiera transpłciowe dziecko.

Pawłowicz ujawniając tak istotną informację sprowadziła na placówkę falę hejtu. Głos w sprawie postanowił zabrać burmistrz miasta.

Krystyna Pawłowicz w mocnych słowach o szkole wspierającej transpłciowe dziecko!

Krystyna Pawłowicz w mocnych słowach o szkole wspierającej transpłciowe dziecko! Nie jest tajemnicą, że Krystyna Pawłowicz słynie jako przeciwniczka oraz obrończyni “wartości chrześcijańskich”. Kobieta nie kryje także, jakie są jej osobiste poglądy.

Poglądy Sędzi TK jednak trochę wymknęły się spod kontroli. W ubiegły wtorek Krystyna Pawłowicz rozpoczęła akcję, odnośnie szkoły, która wspiera 10-letnią transpłciowej uczennicę z Podkowy Leśnej. Na Twitterze Pawłowicz zamieściła wpis, który uderzył w dyrektorkę placówki a tym samym wystawił placówkę na ogromną falę hejtu, ze strony osób mających podobne poglądy do autorki wpisu.

Samorząd [szkoły] im. Bohaterów W-wy w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II. Agnieszka HEIN doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, CHŁOPCA, per AGNIESZKA, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywilnego zlekceważono – napisała Pawłowicz.

Dziennikarz portalu “Noizz” postanowił się skontaktować, ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej jednak placówka nie zdecydowała się na rozmowę poza przekazaniem informacji, że “robią to dla dobra dziecka”.

Burmistrz miasta komentuje sprawę

Sytuacja wywołała ogromne kontrowersje i poruszenie. Dlatego też na wydanie oświadczenia w tej sprawie zdecydował się burmistrz Podkowy Leśnej, stając murem za rodzicami i 10-latką.

Wczoraj ukazał się obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzający w dobro dziecka naszej szkoły i dyrektora Agnieszkę Hein. Dzisiaj odbyła się narzucona z “góry” kontrola szkoły przez kuratorium, od wczoraj dobijają się dziennikarze. Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusje w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach – napisał Artur Tusiński.

Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta – dodał.

Znalazły się także osoby, które są zszokowane wypowiedzią Krystyny Pawłowicz. Co więcej nie mogą uwierzyć w to, że taki stanowisko może mieć i jasno prezentować urzędnik TK.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz rozkręca hejt na transpłciowe dziecko i jej rodziców. Strasznie nieszczęśliwe trzeba mieć życie, żeby tak nienawidzić dzieci. Co zrobi, kiedy do dziecka dotrą komentarze pod jej wpisem? Co jeśli nie udźwignie tego gnoju? – komentują internauci na Twitterze, pod postem dyrektora szkoły.

Nie sądziłam, że Krystyna Pawłowicz posunie się aż tak daleko. Tym razem oprócz chamstwa pokazała niewiedzę, zło, brak empatii. Ohydna postać, ohydne słowa.

Zobacz także na Widal.pl

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia! Konferencja ministra nie pozostawiła złudzeń

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Dotychczasowe obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. Jednak ze względu na trudną sytuacje w kraju rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia.

Władysław Kosiniak-Kamysz pracuje jako wolontariusz na krakowskim SORze! Zajmuje się pacjentami covidowymi

Władysław Kosiniak-Kamysz pracuje jako wolontariusz na krakowskim SORze! Jak się okazuje w jednym ze szpitali w Krakowie możemy spotkać polityka w całkowicie innej roli. Nie jest tajemnicą, że Władysław Kosiniak-Kamysz z wykształcenia jest lekarzem.

Skromne obchody rocznicy smoleńskiej. Rzeczniczka PiS zapowiedziała jak to będzie wyglądać

Skromne obchody rocznicy smoleńskiej z pewnością będą takie ze względu na panującą sytuację w kraju i na pogarszającą się sytuacją w kraju. Liczba osób zakażonych Covid-19 ciągle rośnie w związku z czym wciąż nie wiadomo czy po 9 kwietnia nastąpi luzowanie obostrzeń.