Widal.plKoronawirusKoronawirus we Włoszech: rewolucja w szkołach! Będą jednoosobowe ławki!

Koronawirus we Włoszech: rewolucja w szkołach! Będą jednoosobowe ławki!

Koronawirus we Włoszech przyniósł rewolucyjne rozwiązania w szkolnictwie. Uczniowie, którzy wrócą do szkół po wakacjach będą musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Włochy są jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów w Europie. Rządzący robią teraz wszystko, by z jednej strony zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo i względną normalność.

Koronawirus we Włoszech: rewolucja w szkołach! Będą jednoosobowe ławki!

Od nowego roku szkolnego uczniowie we Włoszech będą siedzieć w jednoosobowych ławkach. Ma to służyć zapewnieniu społecznego dystansu. Nowe ławki, które wypełnią szkolne sale zostaną dostarczone do placówek oświatowych na początku września.

Eksperci opracowali idealne rozwiązanie w postaci jednoosobowych ławkach o wymiarze 70 na 50 centymetrów. Ułożenie ich w salach ma zapewnić metrowy dystans między uczniami.

Zalecane będzie to, by uczniowie zachowywali społeczny dystans także na przerwach między zajęciami. Apeluje się do uczniów o rozwagę, bowiem pandemia koronawirusa we Włoszech nadal trwa.

Nowy rok szkolny we Włoszech rozpoczyna się 14 września.

Co także na WIDAL.PL?

Sylwia Bomba i jej przemiana. Zrzuciła 30 kg i wygląda obłędnie!

Sylwia Bomba i jej przemiana robią furorę w internecie. Celebrytka jest gwiazdą programu “Googlebox”. Kobieta słuchała 30 kilogramów i teraz może cieszyć się wspaniałą figurą. Jednak cały proces nie był taki prosty.

Katarzyna Dowbor o życiu z mężem-alkoholikiem

Dowbor opowiedziała o życiu z mężem-alkoholikiem. Przez lata związana była ze znanym dziennikarzem sportowym, który zmagał się z chorobą alkoholową.

Co Piotr Żyła napisał o swojej byłej żonie?

Piotr Żyła ostro o swojej byłej żonie! Jeden z najpopularniejszych skoczków narciarskich w Polsce w sporcie święci sukcesy, ale w życiu prywatnym nie układa mu się równie dobrze. Przez lata pozostaje w konflikcie ze swoją byłą żoną Justyną.