Widal.plKoronawirusKoronawirus w USA rośnie w zastraszającym tempie, ponad 300 tysięcy zakażonych

Koronawirus w USA rośnie w zastraszającym tempie, ponad 300 tysięcy zakażonych

Koronawirus w USA rozwija się w bardzo szybkim tempie. Najnowsze dane z tego kraju mogą budzić zaniepokojenie. Obecnie na świecie jest ponad milion 200 tysięcy zakażonych, natomiast w Stanach Zjednoczonych już ponad 300 tysięcy. To oznacza, że co czwarty zakażony jest obywatelem USA.

Wciąż nie wiadomo jak będzie się rozwijał koronawirus w USA, ale szczyt zachorowań jest przewidywany na kwiecień.

Koronowirus w USA zaczął się rozwijać niespodziewanie

Początkowo sytuacja w USA wydawała się opanowana. Pierwsze zachorowanie stwierdzono stosunkowo wcześnie – 20 stycznia. Wszystko zmieniło się w ostatnich tygodniach. Obecnie największym ogniskiem zachorowań są właśnie Stany Zjednoczone. Liczba zakażonych wzrasta w zastraszającym tempie i według wstępnych szacunków powinna w krótkim czasie dojść do minimum miliona zakażonych. Na ten moment prezydent Donald Trump nie planuje zamknąć Nowego Jorku, który jest najmocniej zaatakowanym stanem w kraju. Prawie połowa zakażonych z tego kraju pochodzi właśnie stamtąd.

Donald Trump wywołał poruszenie swoim oświadczeniem

Prezydent Trump poinformował tydzień temu, że okres wielkanocny będzie punktem kulminacyjnym zachorowań w jego kraju. Przedłużył również do końca kwietnia zalecenia rządu mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pierwotnie miały obowiązywać do końca marca. Wśród nich jest między innymi apel o unikanie podróży i składania wizyt, które nie są konieczne. Starszym osobom zaleca się pozostanie w domu, a firmom pracę zdalną.

Jeśli uda się ograniczyć zgony do 100-200 tysięcy, będzie to znaczyć, że wykonaliśmy bardzo dobrą robotę

– te słowa wywołały burzę wśród obywateli amerykańskich. Donald Trump już wcześniej wypowiadał kontrowersyjne teorie o koronawirusie. Początkowo porównywał tę chorobę do grypy, następnie powiedział, że liczy na „otwarcie” kraju przed świętami wielkanocnymi. Środowisko medyczne mocno skrytykowało te słowa prezydenta.

USA jest też liderem jeśli chodzi o ilość przeprowadzanych testów. Zdaniem specjalistów jest to jeden z powodów tak wysokiej liczby zakażeń. Po prostu inne kraje nie przeprowadzają ich tak wiele. Ponadto Stany Zjednoczone to jedno z najbardziej zaludnionych krajów na świecie.