Widal.plKoronawirusKoronawirus w USA. Zakaziło się już milion ludzi!

Koronawirus w USA. Zakaziło się już milion ludzi!

Koronawirus w USA szybko stał się największym ogniskiem choroby na świecie. To najmocniej zaatakowany kraj na świecie. W szybkim czasie stał się liderem pod względem liczby zachorowań oraz zgonów na świecie.

Ilość zakażonych na świecie przekroczyła 3 miliony. Prawie 1/3 z nich pochodzi z USA. Ten kraj najciężej zniósł walkę z koronawirusem i nie widać tam końca epidemii.

Koronawirus w USA przekroczył milion zachorowań

Koronawirus w USA wciąż ma się bardzo dobrze i zbiera kolejne śmiertelne żniwa. Liczba ofiar na świecie wynosi na ten moment 211 tysiące 620zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19. Ponad 1/4 z nich to USA, gdzie zmarło do tej pory blisko 57 tysięcy ludzi. Na drugim miejscu są Włochy (ponad 26000), na trzecim Hiszpania (ponad 23000). Dalej jest Francja i Wielka Brytania.

Liczba zakażonych przekroczyła natomiast 3 miliony. I tu wiedzie prym USA. W kraju rządzonym przez Donalda Trumpa zachorowało do tej pory ponad milion ludzi. To stanowi 1/3 całej liczby zakażonych na świecie. Za nimi jest Hiszpania (ponad 229000) i Włochy (ponad 199000). Następnie Francja i Niemcy.

USA nie może sobie poradzić z epidemią

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadza się Donald Trump. Prezydent USA wprost zaapelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów może doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Prezydent Donald Trump nakazał również swojej administracji, aby wstrzymała dotacje dla Światowej Organizacji Zdrowia. Trwa dokładna analiza roli tej instytucji w błędnym zarządzaniu kryzysem związanym z koronawirusem. Zdaniem Trumpa, mamy obowiązek wymagać od WHO pełnej odpowiedzialności za zajęcie się epidemią. Uważa, że gdyby organizacja wykonała należycie swoją pracę, moglibyśmy zminimalizować przypadki śmiertelne.

Prezydent USA podkreślił, że WHO niedostatecznie zajęło się sprawą epidemii w Chinach. Władze tego kraju zaniżyły wyniki zakażeń i ofiar śmiertelnych. Zdaniem miliardera to miało decydujący wpływa na rozwinięcie się choroby w innych krajach. Światowa Organizacja Zdrowia niewystarczająco monitorowała tę sprawę. Donald Trump podkreślił również, że jego kraj przekazuje na WHO 260 milionów rocznie, a Chiny zaledwie 40. Jego zdaniem to niesprawiedliwe. Stany Zjednoczone swoją decyzją mogą zachwiać funkcjonowaniem Światowej Organizacji Zdrowia.

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce?

Poznaliśmy najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Na koronawirusa zmarł 46-latek. 

Czy możemy wyjechać na majówkę?

Można, ale trzeba będzie podporządkować się obowiązującym zakazom. Niektórym może się to nie spodobać.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i salony fryzjerskie?

Dzięki nieoficjalnych informacji poznaliśmy datę otwarcia galerii handlowych. Otworzą się wtedy również salony kosmetyczne i fryzjerskie.