Widal.plKoronawirusKoronawirus w USA: Liczba zakażonych przekroczyła 2 miliony!

Koronawirus w USA: Liczba zakażonych przekroczyła 2 miliony!

Koronawirus w USA: Liczba zakażonych przekroczyła już 2 miliony przypadków. W dodatku na COVID-19 zmarło ponad 112 tysięcy ludzi.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczy z USA robią duże wrażenie, potwierdzono 2 miliony 7 tysięcy zakażonych. Liczba ofiar zmarłych jest już prawie dwukrotnie większa niż ilość zmarłych podczas wojny w Wietnamie.

Koronawirus w USA: Liczba zakażonych

Koronawirus w USA: Liczba zakażonych od początku rosła w zastraszającym tempie. Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Prezydent Donald Trump uważa, że nie było sensu izolować całego kraju i trzeba było bardziej pobudzać amerykańską gospodarkę. W USA w ostatnich tygodniach doszło ponad 50 milionów bezrobotnych. Wiele firm upadło i zwalnia swoich pracowników. Koronawirus w USA szerzy spustoszenie nie tylko w zdrowiu fizycznym, ale i psychicznym obywateli. Wzrosła liczba samobójstw w całym kraju.

W dodatku doszły do tego zamieszki, które wywołały środowiska murzyńskie. Kryzys w kraju jest coraz mocniejszy.

Drugim najbardziej zaatakowanym krajem jest Brazylia

Koronawirus w Brazylii bije rekordy. Brazylia stała się krajem o największej liczbie zgonów na jeden dzień na świecie. Wczoraj poinformowano o 1349 zgonach. Tymczasem kraje w Europie, a nawet niektóre w Ameryce Łacińskiej, stopniowo wracają do normy i zaczęły reaktywować biznes i życie społeczne.

Do tej pory Brazylia zgłosiła 37 312 zgonów z powodu wirusa, a łączna liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju przekroczyła 691 962. Eksperci uważają, że z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba przypadków i zgonów może być znacznie wyższa.

Zobacz także:

500 złotych na wakacje dla dzieci! Nowy pomysł Andrzeja Dudy!

500 złotych na wakacje dla dzieci. Taki jest najnowszy pomysł Andrzeja Dudy. Aktualny Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który ubiega się o drugą kadencję podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli zapowiedział nową pomoc dla polskich rodzin.

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.

Opłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce

To, że opłaca się być lekarzem jest prawdą znaną od wieków. Jest to zawód prestiżowy, polegający na społecznym zaufaniu, ale także często intratny. Którzy specjaliści lekarscy w Polsce zarabiają najwięcej za pracę w swoim fachu?