Widal.plKoronawirusLiczba zakażonych w Polsce zbliża się do 4 tysięcy, umarło kolejne 5 osób

Liczba zakażonych w Polsce zbliża się do 4 tysięcy, umarło kolejne 5 osób

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport na temat zakażeń koronawirusa w Polsce. Jest to pierwszy dzisiejszy oficjalny komunikat. W dniu wczorajszym nie podano standardowej informacji wieczornej. Wzbudziło to zainteresowanie polskich internautów. Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło również tę kwestię.

Nowych zakażeń doszło 207, tym samym liczba oficjalnych chorych wynosi na ten moment 3834, natomiast ofiar śmiertelnych jest już 84.

Ministerstwo Zdrowia pominęło wczorajszy komunikat

Najnowszy komunikat pojawił się w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia.

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3834/84 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zaskakujący jest również brak informacji o chorobach współistniejących. Do tej pory większość ofiar cierpiało na inne schorzenia.

Ministerstwo wyjaśnia brak wczorajszego raportu wieczornego

Ministerstwo Zdrowia w dniu wczorajszym podało jedynie dwa komunikaty na temat nowych zakażeń i śmierci. Okazuje się, że to nie był przypadek.

Wyjaśniamy, że wczoraj nie został pominięty żaden komunikat. Przeszliśmy na raportowanie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi w trybie 2 razy na dobę. Nadal otrzymujecie Państwo komunikaty z danymi na bieżąco po zaraportowaniu przez Sanepid.

– wyjaśnia na Twitterze ministerstwo.

Szczyt zachorowań w Polsce jest przewidywany na 20 kwietnia.