Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: 231 przypadków nowych zarażeń!

Koronawirus w Polsce: 231 przypadków nowych zarażeń!

Koronawirus w Polsce. Raport z 5 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z wczorajszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Raport z 5 lipca nie napawa optymizmem. Epidemia koronawirusa w Polsce trwa od marca i wciąż nie mamy przełomu.

Koronawirus w Polsce. Raport z 5 lipca

Dzisiejszy raport z 5 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 231 nowych przypadków i 5 zgonów.

Mamy 231 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (87), wielkopolskiego (35), podkarpackiego (27), małopolskiego (17), mazowieckiego (17), łódzkiego (16), lubelskiego (14), opolskiego (5), świętokrzyskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2),

pomorskiego (2), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) i zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Łańcut, 78-K Gliwice, 80-M Radom, 64-M Warszawa, 73-M Zgierz.

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 35 950/1 517 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Raport z dnia wczorajszego

Wczorajszy raport z 4 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 314 nowych przypadków i 5 zgony.

Mamy 314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (93), wielkopolskiego (57), podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7),

pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Zgierz, 88-K Łódź, 56-M Racibórz, 79-M Warszawa.

Większość osób miała choroby współistniejące. W związku z błędnym usunięciem zgonu z 15.04.2020 r. z woj. mazowieckiego, korygujemy statystykę zgonów. Liczba zakażonych koronawirusem: 35 719/1 512 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Co także na WIDAL.PL?

Kary za brak maseczki? Ile zapłacimy ?

Czy kary za brak maseczki w czasie pandemii koronawirusa są zgodne z prawem? Jest właśnie orzeczenie sądu, które będzie przełomowe w dyskusji na temat tego, czy ludzi nieprzestrzegających noszenia maseczek karać mandatami czy nie.

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Prezydent Andrzej Duda chce zmiany w konstytucji?

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest jednym z tematów przewodnich obecnej kampanii prezydenckiej. Urzędujący prezydent Andrzej Duda i jego bezpośredni rywal w II turze wyborów Rafał Trzaskowski stoją na dwóch różnych biegunach w sprawie LGBT i wyrównywania prawnego par homoseksualnych z małżeństwami.