Widal.plKoronawirusLiczba zakażonych zbliża się do 9 tysięcy, kolejne ofiary śmiertelne

Liczba zakażonych zbliża się do 9 tysięcy, kolejne ofiary śmiertelne

Koronawirus w Polsce wciąż jest niebezpieczny. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo również podało, że w ciągu doby wykonano ponad 13,3 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przeprowadzono 192 tysięcy 960 takich testów.

Koronawirus w Polsce: stan na 18 kwietnia

Koronawirus w Polsce wciąż jest bardzo groźny. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 184 przypadkach i 7 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 179 zakażeniach i 9 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 363 przypadków zakażeń i 16 ofiar śmiertelnych. Jest to najwyższa liczba nowych potwierdzonych zachorowań jednego dnia od początku epidemii.

Mamy 179 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (53), łódzkiego (33), małopolskiego (23), śląskiego (19), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (12), świętokrzyskiego (9), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubelskiego (1), pomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 59-M Grudziądz, 84-K, 81-K, 59-M, 89-K i 74-K Warszawa, 83-K Radom, 89-K Zwoleń, 85-K Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące. Informujemy, że ze względu na zdublowany przez WSSE Opole zgon, usuwamy go z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 8742/347 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Liczba ofiar została zmniejszona o jedną, którą zdublowano w jednym z ostatnich komunikatów.

Poranny raport Ministerstwa

Na ten moment 2725 osób jest hospitalizowanych. 118 361 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba spadła od wczoraj o 20 tysięcy. Niecałe 26 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 981. To wzrost o ponad 100 w stosunku do wczoraj.

Najwięcej przypadków zachorowań tym razem potwierdzono w woj. dolnośląskim. Duża liczba doszła na terenie woj. śląskiego. Zmarło również kolejne siedem osób. Według informacji MZ wszystkie ofiary cierpiały na choroby przewlekłe.