Widal.plKoronawirusLiczba zakażonych przekroczyła mocno 8 tysięcy, umarły kolejne osoby

Liczba zakażonych przekroczyła mocno 8 tysięcy, umarły kolejne osoby

Ministerstwo Zdrowia podało swój najnowszy, poranny komunikat na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowanie na COVID-19.

Doszła ogromna liczba nowych zachorowań, stwierdzono aż 296 przypadków nowych zachorowań.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało poranny raport

Na ten moment 2673 osób jest hospitalizowanych. 138 004 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba spadła od wczoraj o ponad 4 tysiące. Niecałe 26 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 866. To wzrost o prawie 100 w stosunku do wczoraj.

Najwięcej przypadków zachorowań po raz kolejny potwierdzono w woj. śląskim. Duża liczba doszła na terenie woj. dolnośląskiego. Zmarło również kolejne cztery osoby, w tym  Według informacji MZ, większość ofiar cierpiało na choroby przewlekłe.

Mamy 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (133), dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodnipomorskiego (5), podkarpackiego (5), pomorskiego (4). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 8214/318 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Niektóre obostrzenia zostaną zniesione od poniedziałku

Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej jakie obostrzenia zniesie od 20 kwietnia.

  • rząd otworzy lasy i parki
  • nowe zasady w handlu i usługach: w sklepach do 100 mkw. – 4 osoby na stanowisko kasowe,  w sklepach powyżej 100 mkw. – 1 osoba na powierzchni 15 mkw.
  • limit osób w miejscach kultu religijnego: 1 osoba na 15 mkw. powierzchni.
  • z ograniczenia przemieszczania się bez dorosłego wyłączone będą osoby powyżej 13 roku życia.

Następnym etapem, którego daty obowiązywania jeszcze nie poznaliśmy jest otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, ponowne działanie hoteli i miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii.

Trzeci etap to będzie otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, lokali gastronomicznych stacjonarnie (na nowych zasadach) oraz galerii handlowych. Będzie można organizować zawody sportowe na otwartej powierzchni do 50 osób, bez udziału publiczności.

Następny krok to otwarcie salonów masażów, solariów, siłowni, klubów fitness oraz teatrów i kin (w określonym reżimie stacjonarnym).