Widal.plKoronawirusDramat! Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 20 ofiarach śmiertelnych

Dramat! Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 20 ofiarach śmiertelnych

Koronawirus w Polsce zbiera coraz więcej ofiar. Najnowszy raport odnośnie zgonów spowodowanych koronawirusem jest najtragiczniejszy od początku epidemii. W pierwszy raporcie poinformowało o 4 ofiarach, w najnowszych już o kolejnych 18.

Łącznie w dniu dzisiejszym poinformowano o 22 śmierciach spowodowanych koronawirusem. Tak źle jeszcze nie było.

Koronawirus w Polsce bardzo groźny

Koronawirus w Polsce na ten moment nie został powstrzymany. Po najnowszych doniesieniach z Ministerstwa Zdrowia liczba oficjalnych zakażonych liczy 4666, natomiast ofiar śmiertelnych jest już 129.

Mamy 134 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4666/129 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Najnowszy raport informuje o 134 nowych przypadkach zakażeń. Łącznie dzisiaj poinformowano o 253 nowych chorych, potwierdzonych laboratoryjnie.

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia

Resort zdrowia standardowo, dwa razy dziennie publikuje komunikaty na temat liczby nowych zakażeń oraz zgonów. Poranny raport mówił o nowych 119 przypadkach oraz 4 ofiarach śmiertelnych.

Mamy 119 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. pomorskiego.Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4532/111 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).