Widal.plKoronawirusNajnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już sto osób!

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już sto osób!

Koronawirus w Polsce wciąż zbiera śmiertelne żniwa. Dzisiejszego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało już oba komunikaty o zakażonych i ofiarach. W sumie dzisiaj stwierdzono 311 nowych zakażonych oraz 13 ofiar śmiertelnych.

Liczby wciąż robią duże wrażenie, ale są niższe niż w dniu wczorajszym, kiedy doszło prawie 500 nowych zakażonych i potwierdzono 15 zgonów. Łączna liczba zakażonych to teraz 4413, a ofiar śmiertelnych 107.

Koronawirus w Polsce wciąż groźny

Drugi komunikat od Ministerstwa Zdrowia został opublikowany o 17:39 na profilach w mediach społecznościowych resortu.

Mamy 212 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego; 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego. ednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4413/107 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

– brzmi najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia rano poinformowało o 99 zakażeniach i 4 zgonach

Poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia:

Mamy 99 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4201/98 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wciąż w Polsce obowiązuje wiele obostrzeń, które mają na celu powstrzymanie epidemii wirusa COVID-19 w Polsce. Obywatele naszego kraju nie mogą choćby wejść do lasu, parku czy na plażę. Ponadto zamknięte są wszystkie galerie handlowe, kluby sportowe, bary, restauracje i inne miejsca, w których Polacy spędzali wolny czas. Nadal nie wiadomo kiedy skończy się to zamknięcie.