Widal.plKoronawirusNajnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Nowe zakażenia i kolejne ofiary śmiertelne

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Nowe zakażenia i kolejne ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach i ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Po wczorajszym rekordowym dniu, tym razem liczby są mniejsze. Mamy nadzieję, że taka tendencja się utrzyma.

Według Ministerstwa Zdrowia doszło 99 nowych przypadków zakażeń oraz 4 nowe ofiary śmiertelne.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport

Ministerstwo Zdrowia swoje komunikaty publikuje w mediach społecznościowych dwa razy dziennie. Pełny poranny komunikat brzmi następująco:

Mamy 99 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4201/98 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Oficjalne statystyki na ten moment to 4201 zakażeń i 98 ofiar śmiertelnych. Kolejny raport pojawi się około godziny 17.

Wczoraj był najgorszy dzień od początku epidemii

Wczorajszy dzień przyniósł rekordowe liczby epidemii koronawirusa. Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 207 nowych zakażeniach, następnie o kolejnych 268 przypadkach. Łącznie doszło 475 nowych zakażeń. W dodatku zmarło 15 osób, to też najwyższy wynik dzienny do tej pory.

Dzisiejsze liczby mogą trochę napawać optymizmem, ale szczyt epidemii nie jest w Polsce jeszcze osiągnięty. Zdaniem ekspertów przypadnie on dopiero 20 kwietnia. Do tej pory w kraju wprowadzono szereg obostrzeń, najnowsze z nich dotyczy zakazu wstępu do lasów, który został ostro skrytykowany przez opinię publiczną. Władze zapowiadają kolejne zakazy, na razie nie ujawniono co będzie następne.