Widal.plKoronawirusKoronawirus świat. Ponad 5 milionów zakażonych, setki tysięcy zmarłych

Koronawirus świat. Ponad 5 milionów zakażonych, setki tysięcy zmarłych

Koronawirus świat. COVID-19 pojawił się po raz pierwszy w chińskim Wuhan. Początkowo problem istniał tylko w tym regionie, później pojawił się w innych miejscach kraju. Pierwsze zarażenie pojawiło się oficjalnie w grudniu na targu żywych zwierząt. Jako pacjentkę „0” uznano chińską kobietę, jedną z handlujących na tym bazarze.

Niepotwierdzone doniesienia mówią, że już w listopadzie rząd chiński wiedział o pojawieniu się koronawirusa, ale zbagatelizował pierwsze informacje. Według oficjalnych danych w Chinach do tej pory stwierdzono 82971 przypadków zakażeń oraz 4634 ofiar śmiertelnych. Analizując te statystyki do sytuacji choćby w Wielkiej Brytanii, trudno w nie uwierzyć.

Koronawirus świat: Liczby robią wrażenie

Koronawirus świat. Liczba zakażeń na całym świecie przekroczyła już 5 milionów dolarów – dokładnie 5,197,863 przypadków. Ofiar śmiertelnych jest już 334,680. Zakażonych i śmierci wciąż przybywa.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczby z USA robią duże wrażenie, potwierdzono milion 620 tysięcy 902 zakażonych, zmarło blisko 97 tysięcy osób. To o wiele więcej niż podczas wojny w Wietnamie.

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Prezydent Donald Trump uważa, że nie ma już sensu izolować dalej całego kraju i trzeba pobudzić amerykańską gospodarkę. W USA w ostatnich tygodniach doszło ponad 30 milionów bezrobotnych. Wiele firm upadło i zwalnia swoich pracowników. Koronawirus USA szerzy spustoszenie nie tylko w zdrowiu fizycznym, ale i psychicznym obywateli. Wzrosła liczba samobójstw w całym kraju.

Sytuacja w innych krajach

Obecnie drugą pozycję pod względem ofiar śmiertelnych zajmuje Wielka Brytania. W tym państwie zakaził się nawet sam premier Boris Johnson czy książę Karol. Bardzo duży jest również współczynnik pomiędzy liczbą zakażonych a przypadkami śmiertelnymi. Do tej pory stwierdzono ponad 250 tysięcy chorych na COVID-19, natomiast zmarło już ponad 36 tysięcy osób.

W ostatnim czasie mocno koronawirus mocno rozwija się przede wszystkim w Brazylii i Rosji. Te dwa kraje wyprzedziły Hiszpanię, Włochy i Wielką Brytanię pod względem ilości zakażonych.

Zobacz także:

Jak wygląda obecna sytuacja z koronawirusem?

Epidemia rozwija się cały czas. Szczególnie zła sytuacja jest na Śląsku.

Kuba Wojewódzki pozwie TVP?

Wszystko na to wskazuje. Chodzi o film Latkowskiego o pedofilii.

Słynna aktorka nie ma za co żyć?

Artystka przyznała o tym w wywiadzie. Od 2 miesięcy nie zarabia.